Polbank EFG będzie miał polską licencję bankową

Eurobank EFG ogłosił dzisiaj następną fazę intensywnego wzrostu swojego biznesu w Polsce oraz rozpoczęcie analizy możliwości współpracy z potencjalnym partnerem w celu przyspieszenia realizacji planów rozwoju Polbank EFG.


Następna faza rozwoju Polbank EFG zakłada zarejestrowanie oddziału jako odrębnego banku z pełną, polską licencją bankową oraz podwojenie aktywów w średnim okresie – częściowo dzięki wprowadzeniu oferty bankowości korporacyjnej dla firm średniej wielkości.

Eurobank EFG poinformuje inwestorów o zarejestrowaniu polskiego biznesu oraz wynikach rozmów z potencjalnymi partnerami w momencie podpisania stosownych umów. Przewidywany termin rejestracji to koniec pierwszej połowy 2011 roku. Na obecnym etapie Eurobank EFG nie jest zaangażowany w rozmowy z żadnym konkretnym partnerem.

- W dość krótkim czasie udało nam się stworzyć znaczącej wielkości instytucję z blisko 800 000 tysiącami klientów. Następnym krokiem na drodze rozwoju Polbank EFG jest uzyskanie polskiej licencji bankowej – mówi Kazimierz Stańczak, Dyrektor Generalny Polbank EFG. - Wierzymy w doskonałe perspektywy gospodarcze Polski i polskiego sektora bankowego. Jesteśmy zadowoleni z planów rozwoju i uważamy je za ambitne wyzwanie, któremu z pewnością sprostamy./ Polbank EFG
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~victoriab

W eurobanku od ponad miesiąca jest na rachunku oszczędnościowym 4.05 tylko pamiętajmy że do kwoty 22 tys masz bez belki

! Odpowiedz
0 0 eurobank


Eurobank: 4,05% bez pod. Belki - 15 rach. x 22.000


Polbank: 5% BEZ POD. BELKI - 3 rach. x 18.000

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

!
Polecane
Najnowsze
Popularne