REKLAMA

Polacy wierzą w zwycięstwo opozycji. Sondaż

2022-09-27 07:45
publikacja
2022-09-27 07:45

Politycy Prawa i Sprawiedliwości mają powody do zmartwień, ponieważ Polacy wieszczą ich wyborczą porażkę. O zwycięstwie zjednoczonej opozycji przekonanych jest 56 proc. badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu".

Polacy wierzą w zwycięstwo opozycji. Sondaż
Polacy wierzą w zwycięstwo opozycji. Sondaż
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

W sondażu zapytano Polaków, czy zjednoczona opozycja wygra z PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych.

56 procent respondentów wskazało na zwycięstwo zjednoczonej opozycji, a 44 proc. na ich porażkę w najbliższych wyborach parlamentarnych.

"Powodów do przegranej jest dużo, ale przede wszystkim PiS poniósł klęskę na polu gospodarki. Dzisiejsza bieda nazywa się Mateusz Morawiecki lub Adam Glapiński i dlatego przegrywają" - komentuje wyniki sondażu na łamach "SE" poseł KO Paweł Kowal.

Natomiast poseł PiS Piotr Kaleta w rozmowie z "SE" przekonuje, że "wyniki badania są pozytywne". "Skoro mamy sytuację tak trudną i jednoczenie niewiele punktów do odrobienia, to w zasadzie jest to dla nas mobilizujący, dobry sondaż" - powiedział Kaleta.

Badanie wykonał Instytut Badań Pollster w dniach 14-15 września 2022 r. na reprezentatywnej próbie 1075 dorosłych Polaków. (PAP)

bf/

Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
1as
Gdy patrzę na te fałszywe gęby ze zdjęcia, to odczuwam niepokój i stwierdzam, że obecnie nie jest tak źle, jak może być.
santoriusz
te gęby ze zdjęcia to poezja w stosunku do tych które non stop są w TVP, więc albo masz spaczoną mordę i dlatego tak osądzasz tych ludzi albo jesteś po prostu żałosnym pisiorem. siura w no czasy takich jak ty już odchodzą. ha ha ha
xiven
jak pis przegra to na scene wejdzie konfederacja
marok
Polacy wieszczą zwyciestwo tęczowej oPOzycji.
oPOzycja kredkami narysuje im pieniądze , których będzie ciągle brakowało i kredkami narysuje przyciski do obniżania inflacji ,żeby społeczeństwo tymi przyciskami obniżało ją sobie samo.
santoriusz
a tacy jak Ty pod most, będzie na co patrzeć. Już bardziej czarnego scenariusza od PiS iorskiego to na pewno nie będzie.
lebski_gosc
Cieszyć się z tego że wrócą te same gęby co już były i w sumie nic nie pokazały prócz uległości i kosmopolityzmu to na prawdę trzeba mieć słabą pamięć.
santoriusz
Ty za to pokazałęs swój propagandowy geniusz, niedojdo. Lepsze te mordy które już były bo te obecne to nawet po liftingu wyglądałyby strasznie.
lebski_gosc odpowiada santoriusz
A kto ci każe głosować na PiS tak jak teraz naganiasz na po?
trolley
Odsunięcie od władzy pisowskiej sekty to za mało. Trzeba tą grupę o charakterze kryminalnym zdelegalizować, przywódców surowo osądzić i pozbawić majątku, tak żeby to więcej nie odrosło.
trolley
Za samo pozbawienie Polski środków z KPO powinny zapaść wyroki dożywocia za świadome działanie na szkodę kraju w wielkiej skali.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki