REKLAMA

Polacy spodziewają się choroby i biedy na emeryturze

2013-07-13 02:49
publikacja
2013-07-13 02:49

Choroby, bieda, niepewność tego Polacy spodziewają się po przejściu na emeryturę. Jesteśmy największymi pesymistami z 12 nacji objętych badaniem Aegon PTE - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie".

Według tego badania blisko połowie ankietowanych Polaków bycie emerytem kojarzy się z chorobami, niespełnieniem i niezadowoleniem, a jedna trzecia uważa, że na emeryturze czeka ich bieda.

Wzrasta ryzyko utraty pracy» Wzrasta ryzyko utraty pracy

Do tego coraz trudniejsza sytuacja finansowa polskich rodzin sprawia, że ponad dwie trzecie Polaków nie ma alternatywnego planu emerytalnego, np. własnych oszczędności wylicza "GPC".

68 proc. Polaków ocenia, że do oszczędzania na przyszłą emeryturę mogłaby ich zmotywować podwyżka wynagrodzenia relacjonuje "Codzienna", podkreślając, że nie mamy co na to liczyć w czasach słabnącej, obciążonej podatkami i biurokracją gospodarki.

Z badania przeprowadzonego w dwunastu krajach wynika, że największymi pesymistami są właśnie Polacy. O wiele więcej optymizmu ws. przyszłej emerytury wykazują Niemcy, Chińczycy i Amerykanie donosi "GPC". (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Martin
W tym kraju czeka się na śmierć jak na wybawienie, w końcu spokój.
~gość
niestety ale w ty kraju inna przyszłość nas nie czeka :) dlatego chciałabym już teraz zacząć oszczędzać.niestety jest tyle możliwości że nie wiem który bank wybrać ani jaki produkt żeby było bezpiecznie. jakieś podpowiedzi?
~karol z
proszę o kontakt na maila : linghai@onet.pl podając swój numer telefonu oraz miasto w którym pan mieszka, odezwę się.
~przedszkolak
Nie jest to pesymizm tylko realne myślenie albo myślenie wogóle.
~adsdf
Jak się poczyta wypociny pseudodziennikarzyn z wp, onetu, tvn to trudno spodziewać się optymizmu w rodakach - wszędzie katastrofy, sensacje i skandale.
~adgjl
Kogo to obchodzi? Optymizm, pesymizm. Komu to ma służyć? Autorowi, bo wziął za wierszówkę? Spodziewacz gwiazdki z nieba, listu z hogwartu, śmierci klasy próżniaczej jest optymistą czy idiotą?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki