Polacy protestują przed Downing Street

Około 300 osób protestowało w poniedziałek po południu przed siedzibą brytyjskiego premiera na Downing Street przeciwko lekceważeniu Polaków przez brytyjskich polityków i demonizowaniu polskich imigrantów w mediach.

"Demonstracja to głos sprzeciwu wobec wystąpień polityków, którzy w ramach międzypartyjnych rozgrywek wykorzystują imigrantów, w tym Polaków, do zbijania politycznego kapitału" - napisano w ulotce współorganizatora protestu stowarzyszenia Patriae Fidelis.

W liście otwartym przekazanym Downing Street przez stowarzyszenie oraz drugiego współorganizatora protestu - Forum Polskich Motocyklistów napisano, że w ostatnich miesiącach nasiliło się antypolskie nastawienie, za którego kulminację sygnatariusze uznali wypowiedź premiera Davida Camerona z 6 stycznia, w której zauważył, że Polacy niewspółmiernie obciążają brytyjski system dodatków rodzinnych na dzieci.

Sygnatariusze chcą, by premier Cameron "jednoznacznie stwierdził, że Polacy powinni być traktowani na równi z innymi". Bezpośrednim powodem demonstracji jest atak na 35-letniego polskiego motocyklistę 10 stycznia przed pubem we wschodnim Londynie.

"Jedynym powodem napadu było to, że miał na kasku biało-czerwoną flagę z napisem +Poland+. Został on zaczepiony i ściągnięty z motocykla oraz pobity. Postanowiliśmy coś z tym zrobić, bo nie zgadzamy się z takimi objawami dyskryminacji" - powiedziała PAP Izabella Bąk z Forum Polskich Motocyklistów (Polish Bikers). "Jesteśmy tu legalnie, pracujemy, płacimy podatki, więc należy się nam szacunek. Tymczasem w ostatnich tygodniach pojawiło się wiele artykułów, jakoby Polacy nadużywali gościnności" - dodała.

Demonstrację poprzedził przejazd około 60 motocyklistów spod pubu we wschodnim Londynie pod parlament. (PAP)

asw/ aja/ ksaj/ ala/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~je

Jesteśmy tam gośćmi.Ciekawe ile u nas by pojeżdził z napisem Niemcy.Zawsze znajdzie się ktoś komu nie spodoba się takie burackie afiszowanie się.Z napisami to w sobotę pod remizę.

! Odpowiedz
0 0 ~dwedasds

murzyni już by spalili pół anglii . A gdzie MSZ ? aa, zapomniałem liże tyłki grubasom z MFW zbierając datki dla banderowców. Ludzi którzy wydłubywali oczy dzieciom przy ich matkach.Brawo okupanci z Polskiego rzadu. Jeszcze
Polska nie zginęła .......

!

GPW: największe wzrosty i spadki

INPRO 5,6000 13,4%
IBSM 15,4000 10,0%
LENA 3,4600 7,8%
SCOPAK 0,1400 -17,6%
QUMAK 0,1676 -16,2%
HUBSTYLE 0,3510 -10,0%
Akcje: 120 wzrosło, 183 spadło, 81 bez zmian.
Wolumen: 32 525 462 akcji, obrót: 661 143 797 zł
Aktualizacja: 2019-03-22 17:04:54