Polacy nie oszczędzają na alkoholu

Polacy w 2019 r. wydali na alkohol ponad 36,6 mld zł - wynika z najnowszych danych firmy Nielsen, do których dotarła "Gazeta Wyborcza". To o 2 mld zł więcej niż rok wcześniej i nowy rekord w historii badań.

(fot. Bodnar Taras / Shutterstock)

Jak pisze środowa "GW", w rzeczywistości wydaliśmy jeszcze więcej, bo dane nie uwzględniają sektora gastronomicznego i imprez masowych.

"Lider wśród alkoholi Polaków, czyli piwo, nie zmienia się od lat. Jednak ubiegły rok nie był dla tego napoju rewelacyjny. Sprzedaż zwiększyła się tylko o ponad 3 proc., do 17,4 mld zł" - czytamy.

Kolejne rekordy bije za to piwo bezalkoholowe. Jak podaje "GW", piwa bezalkoholowe to już prawie 5 proc. całego rynku piwa. Polacy wydali na nie w 2019 r. ponad 820 mln zł - to więcej niż rynek gumy do żucia czy płatków śniadaniowych i niewiele mniej niż cały rynek cukru.

Jeśli chodzi o wódkę, to jej sprzedaż dziś wynosi 12,3 mld zł rocznie. Przy czym Polacy coraz częściej sięgają po wódki droższe - premium - niż te tańsze, z segmentu economy.

Załamała się za to sprzedaż cydru - spadła aż o ponad 15 proc., do zaledwie 59 mln zł. To już drugi rok z tak drastycznymi spadkami.

aop/ krap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
33 8 marxs

przy tym poziomie spozyciu alkoholu(alkohol to śmiertelny narkotyk) jak PISiej III RP wg WHO nastepuje degeneracja i degradacja narodu co już widać po głosowaniach do parlamentu czy na prezydenta albo w internetowych newsach

! Odpowiedz
2 2 sammler

Ja pijam wyłącznie wino. Próbowałem cydru od różnych producentów. Sorry, ale to był jakiś rozwodniony, gazowany napój jabłkowy z dziwnym posmakiem kadzi (?). Nic dziwnego, że sprzedaż spada. Wydaje mi się, że cała technologia produkcji to pomyłka. Nie wierzę, że nie da się wyprodukować cydru, który by nie smakował chemią.

! Odpowiedz
37 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
34 6 marxs

waszych pańszczyźnianych przodków Pan Ksiundz i Pan Dziedzic poili od rana do wieczora siwuchą to dlaczego wy macie byc inni

! Odpowiedz
5 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 sammler

Karolu, opanuj się!

! Odpowiedz
43 17 damian93

Ooo, to tyle co idzie na 500+. Przypadek? Nie sądzę.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne