Polacy największymi w UE entuzjastami gazu łupkowego

Polacy największymi w Unii Europejskiej entuzjastami wydobycia gazu łupkowego. Zdecydowana większość obywateli Wspólnoty jest zaniepokojona zagrożeniami jakie niesie jego pozyskiwanie.

Takie są wyniki Eurobarometru, badania opinii publicznej w krajach członkowskich. Polska jest jedynym państwem pozytywnie nastawionym do łupków - niemal połowa nie dostrzega zagrożeń, średnia unijna to 20 procent. Najmniej Polaków z całej Unii, bo tylko 46 procent deklarowało, że byłoby zaniepokojonych, gdyby w sąsiedztwie zdecydowano się na wydobycie gazu łupkowego.

Tymczasem o zaniepokojeniu mówi aż trzy czwarte Europejczyków. Najbardziej wrogo nastawieni do łupków są Francuzi - 89 procent, a następnie Niemcy, Irlandczycy, Luksemburczycy oraz Austriacy. Najwięcej niezdecydowanych i bez wyrobionego zdania jest na Węgrzech, w Estonii i na Malcie.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Beata Płomecka,Bruksela/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 goopher

To raczej chyba nikogo nie dziwi, skoro mamy tego gazu całkiem sporo. Teraz wszystko w rękach polityków, przydałoby się też, aby ktoś w końcu określił, czy wydobycie jest w ogóle opłacalne.

! Odpowiedz
0 0 ~S.O.

Ten gaz to złudzenie !

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil