Polacy kupują mieszkania za miliony

Blisko 600 apartamentów za co najmniej 1 mln zł sprzedano kraju w pierwszym półroczu - informuje "Puls Biznesu".

Źródło: ThinkstockLuksusowy apartament

W pierwszym półroczu 2014 r. na pierwotnym i wtórnym rynku mieszkaniowym w całej Polsce zawarto blisko 69,3 tys. transakcji. To niemal o 10 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. - wynika z danych Cenatorium, firmy monitorującej transakcje na podstawie aktów notarialnych.

"Dane z pierwszych dwóch kwartałów 2014, wskazują na wzrost cen mieszkań w większości miast, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. To raczej stabilizacja po okresie znacznych spadków niż istotne odbicie" - mówi Mariusz Kurzac, dyrektor generalny Cenatorium.

Transakcji, w których za apartament należało wyłożyć co najmniej 1 mln zł, zawarto w pierwszym półroczu blisko 600. Średnia wartość "milionowego" apartamentu to nieco ponad 1,2 mln zł. Najwięcej takich transakcji zgarnęła Warszawa - ponad 20 proc."Deweloperzy optymistycznie patrzą w przyszłość i decydują się na kolejne inwestycje, bardzo wzrosła w ostatnim czasie liczba wydanych pozwoleń na budowę. Jednak do znacznych wzrostów cen nieruchomości jeszcze daleko. Naszym zdaniem nie wrócą już wartości jakie obserwowaliśmy w 2008 r." - mówi Mariusz Kurzac. (PAP)

tpo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 6 ~maxx

Oferta dla Frajerów przez duże F :-), te niby apartamenty z materiałów, które sypią się po 5 latach.. 50% za drogo, ale może f. nie brakuje w PL?

! Odpowiedz
2 5 ~Niestety

Ciekawe którzy ci z sejmu pewnie albo jakieś gwiazdory!!! Bo zwykłego polaka nie stać na mieszkanie za miliony.

! Odpowiedz
0 11 ~lol3

nie zauważyłem, żeby w artykule było coś o Polakach kupujących te mieszkania. To, że są i zostały sprzedane w Polsce jeszcze nie implikuje, że kupili je Polacy :)

! Odpowiedz
1 9 ~eryk

ceny wrócą jak oszukańcze banki zaczną rozdawać klientom kredyty w podobnej walucie jak frank szwajcarski,wystarczy nadmuchać bańkę przez oszustów,spekulantów bankierów i mamy za m2 mieszkania 10tys zł.to tylko kwestia czasu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne