Polacy coraz częściej zostawiają pieniądze w restauracjach

Rynek gastronomiczny urośnie w tym roku o 5 proc., sięgając 28 mld zł. Klienci preferują pizzerie i fast foody, ale rośnie również moda na śniadania poza domem czy korzystanie z food-trucków - pisze "Rzeczpospolita".

(thetaXstock)

Trudno o lepszy miernik wzrostu poziomu życia niż wydatki na posiłki poza domem - zauważa "Rz".

Z raportu "Polska na talerzu" przygotowywanego od lat przez sieć hurtowni Makro, do którego dotarła gazeta, wynika, że już tylko 36 proc. Polaków nie korzysta z żadnych form usług gastronomicznych, a w ciągu roku ich liczba stopniała o 3 pkt proc.

"Wynika to m.in. z poprawy średniego dochodu na gospodarstwo domowe, w efekcie np. programu 500 plus oraz z wejścia na rynek młodszego pokolenia, dla którego korzystanie z usług gastronomicznych staje się sposobem na spędzanie czasu" - mówi Przemysław Franczak, menedżer w Makro Cash&Carry Polska.

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~edw

Najwięksi wygrani "500+" to McD's i AmRest.
Popytajcie obsługi jak bardzo w ciągu roku wzrosła tam ilość klientów.

! Odpowiedz
4 4 ~Paulina

Uwazam ze 500+ PO powinno zabrać,bo pewne miejsca są tylko dla elit,a nie dla pisowskiego bydła.

! Odpowiedz
3 4 ~taki_jeden

Pizza Hut, Sphinx, Mcsronald, oto preferowany pułap "restauracji", w których "jada na mieście" ogromna większość Polaków, o ile w ogóle. Miejsce w sam raz dla zarówno PiS-owców, jak i PO-wców. Tam, gdzie się je, a nie żre, liczebnie dominują goście z Europy Zachodniej i innych normalnych krajów.

Ten 5% wzrost wynika z inflacji i tego, że coraz więcej knajp ma ogrzewane namioty w ogródkach, więc Niemiec, albo Holender może się napić w lutym, o czym dwa, czy trzy lata temu mógłby zapomnieć, gdyby nie udało mu się znaleźć miejsca w środku, bo tam już wszystkie miejsca pozajmowane przez gości z Wielkiej Brytanii.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~juurka

co ciekawe coraz wiecej pieniedzy Polacy zostawiają w slow foodowych restauracjach, a nie tak jak to mialo miejsce dotychczas czyli fast foodowych. o tym, jak sie prowadzi biznes gastronomiczny, na co zwrocic uwagę - na jakie aspekty zwrocic uwage mozna przeczytac w swietnym artykule Planujesz otworzyć restaurację? Tych błędów nie popełnij na storyous.com w dziale gastro-biznes

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.