Polacy coraz częściej się szczepią

2016-05-05 04:39
publikacja
2016-05-05 04:39
YAY Foto

Rośnie popularność zapobiegania kleszczowemu zapaleniu mózgu. To efekt kampanii społecznych, ale i wykrywania zagrożeń niesionych przez te pajęczaki.

W pierwszym kwartale zapotrzebowanie na nasze szczepionki przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu wzrosło o ponad 20 proc. - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Tomasz Korkosz z Pfizer Polska, największego dostawcy tego rodzaju preparatu na rynek.

W zeszłym roku zaszczepiło się w Polsce 27,8 tys. osób, o 2,3 tys. więcej niż rok wcześniej. Wzrost może być związany z akcjami zachęcającymi do szczepień.

Zdaniem ekspertów do przyjmowania szczepień na większą skalę skłaniają Polaków doniesienia na temat chorób przenoszonych przez te pajęczaki. O zagrożeniu może świadczyć rosnąca liczba chorych na boreliozę, przenoszoną właśnie przez kleszcze. (PAP)

mmi/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~kalaxa
nie rozumiem skąd takie dziwne komentarze. co głupiego jest w profilaktycznym szczepieniu, które uchroni nas przed groźną chorobą? ludzie, nie dajmy się zwariować :P kleszcze przenoszą wiele chorób, na boreliozę nie ma szczepionki ale jeśli jest na KZM to weźmy to pod uwagę....
~lol
no ale od kleszczy to głównie boreliozy można się na być. A przeciw boreliozie nie ma szczepionek więc nie ma sensu się szczepić.
~sebel
@piotr: Zwłaszcza na polio poszczepienne...
~Koza
Coraz częściej się też szczypią i trzepią.
~gość
Kiedyś ludzie na wsiach spędzali połowę życia w lasach, zaroślach i łąkach. Dzieci wypasały zwierzęta, prawie wszystkie kobiety i dzieci zbierały jagody, maliny, grzyby. Mężczyźni pozyskiwali drzewo. Łowiono dzikie zwierzęta. Gdyby do zarażeń dochodziło tak często, to prawie cała społeczność wiejska by chorowała Kiedyś ludzie na wsiach spędzali połowę życia w lasach, zaroślach i łąkach. Dzieci wypasały zwierzęta, prawie wszystkie kobiety i dzieci zbierały jagody, maliny, grzyby. Mężczyźni pozyskiwali drzewo. Łowiono dzikie zwierzęta. Gdyby do zarażeń dochodziło tak często, to prawie cała społeczność wiejska by chorowała na boreliozę. Może tej choroby kiedyś nie było? Albo zdecydowana większość była uodporniona?
~autor
A niektórzy umierali i nie wiedzieli dlaczego. Warto podać wszystkie fakty. Ale wg ciebie to śmiertelność jest teraz większa niż kiedyś.
~Statystycznie odpowiada ~autor
Taka sama, wszyscy, którzy się urodzili umrą.
~Zygmunt
Tylko głupcy się szczepią.
~piotr
powiedz to osobom chorym na polio
~autor
A tylko idioci i debile się nie szczepią.

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki