Polacy coraz chętniej kupują na AliExpress

Polacy coraz chętniej zamawiają przez internet towary z Chin - pisze chiński "Dziennik Ludowy". Gazeta opisuje rosnącą popularność portalu AliExpress, który należy do chińskiego giganta rynku sprzedaży online, koncernu Alibaba.

(FORUM)

"Dziennik Ludowy" przytacza wyliczenia PBI/Gemius, według których w ubiegłym roku około 5 mln Polaków kupiło produkty na chińskiej platformie. To o 66,6% więcej niż rok wcześniej.

Gazeta podkreśla, że popularność AliExpress w Polsce w głównej mierze opiera się na niskiej cenie oferowanych produktów z Chin, szerokiej gamie dostępnych towarów, częstych obniżkach, darmowych przesyłkach czy licznych metodach płatności. Według autora artykułu ceny towarów na chińskim portalu są średnio o 50% niższe niż w innych sieciach typu e-commerce, a najtańszy smartfon można kupić już za 80 euro. Od niedawna za zakupy w AliExpress można płacić przy pomocy szybkich przelewów - PayU.

Dziennik zauważa jednak, że według prognoz za 5 lat tylko 10% zakupów na platformach internetowych w Polsce pochodzić będzie od sprzedawców zagranicznych, co jest wskaźnikiem znacznie niższym niż średnia 30% dla całej Unii Europejskiej. Nad Wisłą wciąż dominuje Allegro, które ma polski rodowód, ale należy do konsorcjum zagranicznych funduszy inwestycyjnych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /kj/BPL/MKa

Źródło: Bankier24
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 5 niepelnosprawny_org

"Polskie" płatnosci dołączyły, to fakt i wygoda, zle tez ze względu na umocnienie złotówki troche potaniało na aliexpress...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne