Polacy chcący kupić mieszkanie cenią sobie te z cegły

Polacy chcący kupić mieszkanie na rynku wtórym cenią sobie te z cegły - wynika z danych portalu domy.pl. Aż trzy czwarte osób poszukujących lokali preferuje te w budynkach wzniesionych z cegły. Mieszkaniami w blokach z wielkiej płyty jest zainteresowanych niespełna 20% klientów.

Analitycy portalu wyjaśniają, że najlepszym materiałem do budowy jest cegła, m.in. ze względu na grubsze ściany, przez co jest cieplej i ciszej. Sprawia to, że nieruchomości w budynkach wzniesionych w tego materiału są preferowane przez zdecydowaną większość osób poszukujących mieszkań.

Z raportu wynika poza tym, że 28% klientów chcących kupić lokal z cegły gotowych jest zmienić swoje preferencje i wybrać podobny, ale wzniesiony z wielkiej płyty, jeżeli takie M byłoby o ponad 15% tańsze.

Chociaż wielu poszukujących świadomych jest wad tego typu mieszkań, związanych np. akustyką i z reguły słabą izolacją termiczną, bloki i osiedla z wielkiej płyty mają także sporo zalet - dodają analitycy portalu. Chodzi na przykład o bliskość sklepów, punktów usługowych czy przedszkola. Zaletą wielkopłytowych osiedli są także rozległe tereny zielone, które dziś, przy wysokich cenach gruntów, są ograniczane do niezbędnego minimum.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/K.P./dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil