Polacy chcą służyć Koronie Brytyjskiej

Prawie 8 tys. Polaków wystąpiło o brytyjskie obywatelstwo w ciągu ostatnich 5 lat, a ponad 90 proc. tych wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie.

Takie dane "Gazeta Wyborcza" dostała od brytyjskiego MSW (Home Office). - Polacy kupili domy, posłali dzieci do szkół i chcą się upewnić, że nikt ich nie zmusi do wyjazdu - mówi Włodzimierz Witkowski, właściciel polonijnego tygodnika "Cooltura" i popularnej kancelarii imigracyjno-księgowej.

Jak dodaje, jego biuro nie spotkało się jeszcze z przypadkiem, żeby ktoś przy okazji zdobywania nowego obywatelstwa zrzekał się polskiego paszportu. (PAP)

rda/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~hehe

Pomyśl racjonalnie, jak 90% polaków zdobyło by takie drugo obywatelstwo, to z powodzeniem na kopoach mogli by wyrzucic z polski takich zdrajców jak członkowie Platformy obywatelskiej i PSL, a Polska nalezałaby do zjednoczonego królstwa ;)

! Odpowiedz
0 0 ~sven

@hehe :poziom przygłupa.

! Odpowiedz
0 0 ~Tomekk

Proszę zauważyć, że nikt z tych nowych służących nie chce się zrzec obywatelstwa polskiego! Może należałoby już skończyć z podwójnym obywatelstwem? Komu to służy - na pewno nie Polsce...

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil