REKLAMA

Polacy chcą 150 posłów w Sejmie [Sondaż]

2022-06-29 07:02
publikacja
2022-06-29 07:02
Polacy chcą 150 posłów w Sejmie [Sondaż]
Polacy chcą 150 posłów w Sejmie [Sondaż]
/ Sejm RP

Nie chcemy Sejmu, w którym zasiada 460 wybrańców narodu, w najchętniej większości posłów dalibyśmy wypowiedzenia – pisze w środę "Super Express". Z sondażu Instytutu Badań Pollster, wykonanego dla tej gazety, wynika, że 63 proc. Polaków chce, aby w Sejmie zasiadało maksymalnie 150 posłów.

W sondażu przeprowadzonym na zlecenie "Super Expressu" zapytano Polaków: "Ilu Twoim zdaniem powinno być posłów w Sejmie (obecnie jest 460)?".

W udzielonych odpowiedziach 63 proc. poparło ograniczenie liczby posłów do maksymalnie 150, 19 proc. odpowiedziało, że powinno ich być od 150 do 459, a 15 proc. pytanych uważa, że posłów powinno być tyle samo co teraz. 2 proc. opowiedziało się za liczbą posłów w przedziale 461-599, a 1 proc. pytanych wskazał na 600 lub więcej.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster 21-22 czerwca na reprezentatywnej próbie 1011 osób. (PAP)

mmu/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (15)

dodaj komentarz
pandpio
To na poczatek po jednym z kazdego powiatu w gescie dobrej woli.
qart
Sejm 150 posłów, koniec z Senatem, radnych w miastach po kilkunastu, nie kilkuset jak w Warszawie. I zacząć szanować nasze podatników pieniądze.
cichy380
Przy tak dużej liczbie posłów wyborcy nie mają szans ocenić pracy polityków. Wielu z nich potrafi skutecznie ukryć się po udanej kampanii wyborczej i przesiedzieć cała kadencję nie robiąc zupełnie nic.

Jak mało znamy nazwisk polityków, nie mówiąc o tym, aby potrafić powiedzieć co się któremu udało zrobić. Większość z nich
Przy tak dużej liczbie posłów wyborcy nie mają szans ocenić pracy polityków. Wielu z nich potrafi skutecznie ukryć się po udanej kampanii wyborczej i przesiedzieć cała kadencję nie robiąc zupełnie nic.

Jak mało znamy nazwisk polityków, nie mówiąc o tym, aby potrafić powiedzieć co się któremu udało zrobić. Większość z nich to tylko żywe maszynki do głosowania.
gordon-gekko
A ja chcę demokracji bezpośredniej
podatnik-
Po co? skoro może być jeden Kaczyński ! Przecież wystarczył jeden Francisco Paulino Hermenegildo Teódulo Franco y Bahamonde Salgado Pardo, jeden Augusto José Ramón Pinochet Ugarte ,że na tych poprzestanę!
tomitomi
.. i ani jednego więcej ! ! !
przedsiebiorca30
Jakby było pytanie czy posłów powinno się wyganiać z Sejmu na wniosek obywateli to z 50% też by było pewnie za. Takie pytania, w dodatku z zamkniętą możliwością odpowiedzi nic nie wnoszą i stanowią jedynie rozrywkę. Pytane osoby musiałby wiedzieć coś więcej niż to co dowiedzą się z TV, np. rządowej :)
faramir_z_gondoru
Politycy zrobią wszystko, by nie dać się odspawać od koryta. Bez względu na opcję polityczną. Sondaż pozostanie sondażem, a wniosek obywatelski w tej sprawie nigdy nie trafi pod obrady.
jas2
Czy posłów jest za dużo? Aby to stwierdzić, trzeba porównać to z innymi europejskimi państwami i dopiero wtedy ocenić.
mariuszs75
Mniejsza ilość posłów spowoduje większą jakość.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki