"PolEXIT" już w ewidencji partii politycznych; partia samodzielnie wystartuje do PE

"PolEXIT" został wpisany do ewidencji partii politycznych - dowiedziała się PAP. Celem partii jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej. Prezes partii, europoseł Stanisław Żółtek zapowiedział, że "PolEXIT" samodzielnie wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

(fot. Filip Radwanski / FORUM)

"Postanowieniem z 14 marca 2019 r. Sąd wpisał Partię +POLEXIT+ do ewidencji partii politycznych" - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prasowa ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie Sylwia Urbańska.

W rozmowie z PAP Żółtek podkreślił, że najważniejsze jest teraz zarejestrowanie komitetu wyborczego partii, co - jego zdaniem - będzie możliwe w przyszłym tygodniu. "Musimy najpierw dostać pismo z sądu o wpisaniu do ewidencji partii, a to nastąpi prawdopodobnie w poniedziałek. Dopiero wtedy będziemy mogli złożyć wniosek o zarejestrowanie komitetu wyborczego" - zaznaczył europoseł. Zwrócił uwagę, że dopiero po rejestracji komitetu wyborczego partia "PolEXIT" będzie mogła "formalnie działać".

Żółtek pytany o ewentualną współpracę z "Konfederacją KORWiN Braun Liroy Narodowcy" przyznał, że proponował, aby jej przedstawiciele "dołączyli do +PolEXIT-u+". Ale, jak zaznaczył, "rozmowy z nimi przestały mieć sens". "Dlatego, że to jest grupa osób, gdzie jedni są przeciwnikami Unii Europejskiej, a drudzy jej zwolennikami. Oznacza to, że dla zdrowo myślącego człowieka, głosowanie na nich nie ma sensu" - ocenił europoseł.

Potwierdził, że "PolEXIT" wystartuje w majowych wyborach do PE samodzielnie, jednak nie wykluczył, że z list tego Komitetu będą mogli wystartować ci działacze Konfederacji, którzy się z niej wycofają. "Wtedy przyjmiemy ich na nasze listy, ale tylko tych, którzy nie głoszą, że są zwolennikami Unii Europejskiej" - podkreślił.

Pytany o podstawowe powody, dla których "PolEXIT" chce doprowadzić do opuszczenia UE przez Polskę, zwrócił uwagę przede wszystkim na "uzależnianie dostępu do unijnych funduszy od stanu praworządności w danym kraju". W jego ocenie prowadzi to do "okupacji krajów unijnych".

Polityk wskazał też na dyrektywę ACTA 2, która według niego doprowadzi do "pełnej inwigilacji i całkowitej cenzury internetu". Mówił też o grożących Polsce, według niego, bardzo wysokich opłatach związanych z emisją dwutlenku węgla. Co spowoduje, że "będziemy wielkim płatnikiem w najbliższych latach i będziemy musieli zlikwidować swój przemysł, zwłaszcza ciężki i energochłonny" - podkreślił. "Polska stanie się kolonią, która będzie dostarczała surowce do innych krajów" - dodał.

Żółtek ostrzegał także przed skutkami stworzenia "armii europejskiej", która według niego będzie "żandarmerią wewnętrzną". "Za 2-3 lata żaden kraj nie będzie mógł prowadzić niezależnej polityki, bo wtedy wojsko Unii Europejskiej przyjdzie mu +z pomocą+" - uznał. "To ostatni moment, żeby wyjść z Unii Europejskiej" - podkreślił europoseł.

Wniosek o wpisanie "PolEXIT"-u do ewidencji partii politycznych wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie 20 grudnia 2018 roku. Ugrupowanie założyli pod koniec ubiegłego roku działacze Kongresu Nowej Prawicy.

Stanisław Żółtek w 2014 roku został posłem do PE startując z listy Kongresu Nowej Prawicy w okręgu obejmującym woj. małopolskie i świętokrzyskie. (PAP)

autor: Mieczysław Rudy

rud/ par/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 karbinadel

Ciekawe, skąd poseł Żółtek ma kasę na prowadzenie działalności? Od członków?

! Odpowiedz
51 7 zenonn

Mieszańcy kraju przywiślańskiego mogą zagłosować na przeszłość, ci co chcą wrócić pod panowanie ZSRR, bo im się ZSRE nie podoba.
Wybory zbliżają się. Stronnictwo pruskie, ruskie, ż dowskie szuka popleczników wśród polnych wolaków. Los Polaków ich nie obchodzi

! Odpowiedz
17 47 prs

Obawy przedstawione sa mega powazne.
Obecna Unia mnie nie interesuje.
Interesuje mnie, co najwyzej, Unia Panstw Narodowych.

! Odpowiedz
2 29 loosac

Popieram. Ze wspolnoty gospodarczej zrobil sie potworek z centralnie narzucaną ideologią.

! Odpowiedz
42 42 loosac

Wróżę wielką karierę xD serio. Jak patrzę na tego człowieka to będąc najbardziej zatwardziałym zwolennikiem polexitu nie poparł bym jego ugrupowania. Brakuje tylko czapki z folii alu.

! Odpowiedz
6 51 rynkitomojapasja

Tylko pamiętaj, że jak danemu medium taki delikwent nie pasuje to zawsze pokażą powykrzywiane ryje. Zwróć jak pokazują starca Kuczyńskiego, niezły lans.

! Odpowiedz
0 32 innowierca odpowiada rynkitomojapasja

Zgadza sie.Wybieraja zdjecia z dziwna mina , lub dziwnym grymasem twarzy .
Kazdy czasem wyjdzie glupio na zdjeciu.Wystsrczy ze kogos nie lubia.

! Odpowiedz
4 1 loosac odpowiada innowierca

Pisałem w pośpiechu: nie chodzi mi o patrzenie w sensie wizualnej oceny zdjęcia, chociaż ono uzupełnia mój sposob postrzegania tego człowieka. Chodzi mi o ocenę ogólną. Powiewa tu miłośnikiem teoriami spiskowymi. To jakby Korwin i spolka nie przyjeli kolesia za zbytni radykalizm. A wizualnie -taki wsadzony w ładny gajer Kononowicz.

Co do stronniczosci mediow przejawiającej się w prezentacji niekorzystnych zdjęc danej osoby -rowniez to dostrzegam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 10 nostsherlock odpowiada loosac

Żyjemy w świecie, w którym niewygodne prawdy przekształca się na teorie spiskowe. Jakaś aferka w tle? Ktoś robi przekręt na dużą skalę? Jak zaczniesz nagłaśniać skandal, to zaraz znajdą się osoby, które dorzucą jakiś tekst o kosmitach, dopiszą coś o chemtrails, oskarżą osoby oburzone skandalem o wiarę w płaską ziemię, na końcu dolepią łatkę "teoria spiskowa" i można dalej robić przekręty. Jakbym miał w ręku dowody ujawniające pokaźnych rozmiarów aferę powiązaną z sektorem bankowym, to od razu zrobiono by ze mnie (lub kogokolwiek innego) wyznawcę UFO, płaskoziemcę, antyszczepionkowca lub innego wariata, a na końcu odwiedziłby mnie seryjny samobójca

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil