Podwyżki opłat za konta i karty w BZWBK

analityk Bankier.pl
Od dziś obowiązuje nowa tabela opłat i prowizji w Banku Zachodnim WBK. Bank wprowadza podwyżki do cennika kart i kont osobistych. Zmienia także warunki prowadzenia popularnego Konta<30 – osoby w wieku powyżej 26 lat, by nie płacić za konto, będą musiały zapewnić stałe wpływy.

Od marca zmianie ulegną zasady prowadzenia Konta<30. Bank nie będzie pobierał opłaty od klientów w wieku poniżej 26 lat, ale opłata pojawi się kiedy klient przekroczy tę granicę. Będzie to 7 zł miesięcznie, aby uniknąć prowizji opłaty trzeba będzie zasilać konto kwotą 1 tys. zł miesięcznie. Siedem złotych za rachunek będą musieli płacić od marca także posiadacze wycofanego z oferty Konta24.pl. Opłaty unikną, zasilając konto kwotą 1 tys. zł. Bank podniesie także opłatę za Konto24 z 7,5 do 8 zł oraz opłatę za przelewy zlecane w placówkach przez posiadaczy wszystkich standardowych kont – z 5 do 7 zł.

Wzrosną opłaty za karty debetowe wydawane do kont osobistych. Warunkowa opłata przy Visie Electron<30 i MasterCard Payback wzrośnie z 3 do 5 zł. Tyle samo będzie kosztowała obsługa kart Visa Wydajesz&Zarabiasz, Mastercard Payback Multi i Visa na Obcasach. Wzrośnie także opłata dwuletnia za wydanie kart nie będących już w ofercie – z 25 na 35 zł (m.in. AlleKarta czy GronoKarta).

Na plus: MasterCard Payback Multi do wszystkich ROR


Klienci zapłacą więcej za za część mniej popularnych operacji. Z 5 do 7 zł podniesiona zostaje opłata za złożenie dyspozycji przelewu środków z rachunku lokaty na rachunek prowadzony w innym banku (dotyczy zadysponowania odsetkami lub kapitałem w terminach udostępniania odsetek lub z upływem okresu umownego). Bank wprowadza opłatę w wysokości 7 zł za przelew środków pochodzących z likwidacji rachunku lokaty przed upływem okresu umownego na rachunek prowadzony w innym banku. Podniesiona zostanie opłata (z 5 do 7 zł) za drugi i każdy kolejny przelew z konta oszczędnościowego oraz wypłatę w placówce. Wzrosną opłaty za różnego rodzaju monity do klientów. Od kwietnia papierowy wyciąg z konta będzie kosztował 5 zł.

Gorący temat: Recenzujemy produkty finansowe

Natomiast zmianą na plus będzie większa dostępność karty MasterCard Payback Multi. Od marca posiadacze wszystkich kont osobistych (oprócz konta Avocado) będą mogli wnioskować o ten plastik. Karta kosztuje 5 zł miesięcznie i umożliwia zbieranie punktów w programie lojalnościowym Payback. Daje także bezprowizyjny dostęp do wszystkich bankomatów w kraju. Z dniem 1 marca bank wprowadza Konto Wealth Management i rozszerza zakres ubezpieczeń nieruchomości LOKUM.

W kwietniu zmiany w Avocado


Za miesiąc bank zmieni cennik dla osób korzystający z usług Avocado - specjalnego pakietu składający się z ROR i rabatów na usługi telekomunikacyjne w sieci Plus. W tabeli opłat pojawią się nowe pozycje:
  • dla klientów posiadających usługę bankowości elektronicznej BZWBK24 internet wprowadzona zostaje opłata za wyciąg z rachunku wysyłany listem zwykłym raz w miesiącu lub rzadziej w wysokości 5 zł,
  • podniesiona z 1,5 zł do 2 zł zostaje opłata za sprawdzenie dostępnych środków lub wygenerowanie miniwyciągu w bankomatach,
  • podniesiona z 6 zł do 9 zł zostaje opłata za wygenerowanie nowego numeru PIN do wydanej karty na wniosek użytkownika w formie papierowej w placówce,
  • podniesiona z 5 zł do 9 zł zostaje opłata za generowanie zestawienia transakcji,
  • podniesiona z 5 zł do 7 zł zostaje opłata za złożenie dyspozycji przelewu środków z rachunku lokaty na rachunek prowadzony w innym banku,
  • wprowadzona zostaje opłata w wysokości 7 zł za przelew środków pochodzących z likwidacji rachunku lokaty przed upływem okresu umownego na rachunek prowadzony w innym banku.

W styczniu zdrożały karty


To już kolejna zmiana tabeli opłat na przestrzeni ostatnich tygodni. W styczniu bank podniósł minimalną wysokość prowizji za wypłatę gotówki w kraju i za granicą kartą kredytową z 7 do 10 zł.Wzrosła także prowizja za przelew z rachunku karty kredytowej złożony w BZWBK24 internet– z 1 proc., min 2 zł do 2 proc., min 5 zł. W większości kart zdrożał także kredyt – z 20 na 22 proc.

Wojciech Boczoń, w.boczon@bankier.pl

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Jo

Ja już karty oddałem, jeszcze tylko w marcu żonie zapłacą 70zł premii, i mają o 2 konta i 5 kart (łącznie do tych kont) mniej u siebie :) nie będę też im oddawał 20 zł. co miesiąc za trzymanie u nich kasy, na dwóch kontach... :) tak czy inaczej dziękuję za premie którą mi wypłacili, łącznie 1400 zł za 10 miesięcy u nich :P

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~dla frajerów

BZWBK przestaje istnieć po decyzji opołacvzeniue z kredyt bankiem ma powstac nowy bank wiec trzeba jeszce starych frajerów wycisnąć poto by potem troche obnizyc .Obsługa w moim oddziale była ponizej poziomu krytyki!!!Widocznie wystraszyli sie Chucka Norrisa :) Trzeba było mu zaplacic za reklame akto zapaci? Klienci w pdwyzce opłat!!

! Odpowiedz
0 0 ~bolo

Na forum bankiera -banki czy coś takiego znajdziecie- opinie i wypowiedzi byłych pracowników(ostatnio zwolnionych) przez fuzje z KB. BZWBK zwalnia ludzi w wielu placówkach więc nie tylko my klienci ale i pracownicy DOSTALIŚMY ZNÓW Z PÓŁOBROTU!!!!!!! CHUCK MA BYĆ!!!!! BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ PEJSOM!

! Odpowiedz
0 0 ~dagon

hiszpańskie knury chcą podreperować swój budżet kosztem polskich klientów, je.ać ten bank

! Odpowiedz
0 0 ~Marcin K.

Ja uciekłem już dawno do Multibank http://bit.ly/multibank polecam też bank ING http://bit.ly/ingbank-kontoosobiste

! Odpowiedz
0 0 ~gość

niestety, będę musiał chyba zrezygnować z wątpliwych usług tego banku

! Odpowiedz
0 0 ~mały

spadam od nich i niech mnie pocałują w ----

! Odpowiedz
0 0 ~Kriss

Strzelili sobie w piętę i ........po banku

! Odpowiedz
0 0 ~expert

Musialem to przeczuc, niedawno zrezygnowalem z wszystkuch produktow tego banku :)

! Odpowiedz
0 0 ~a like it

nie ma nic za darmo klienci podobno ci co nie odejdą dostaną procenty wielki procenty i nagrody i rabaty i bonusy i upusty i debety i premie złote karty i brylanty i nie będzie kolejek tylko sami bogaci młodzi piękni i wysportowani jak za komuny.

a ci co odejdą będą żałować i będą pluć sobie w kasze wzdychać achać ochać i ichać

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz