REKLAMA

Podwyżki i utrzymanie premii w Volkswagenie. Zarząd podpisał porozumienie ze związkowcami

2021-10-26 15:39, akt.2021-10-27 08:16
publikacja
2021-10-26 15:39
aktualizacja
2021-10-27 08:16
Podwyżki i utrzymanie premii w Volkswagenie. Zarząd podpisał porozumienie ze związkowcami
Podwyżki i utrzymanie premii w Volkswagenie. Zarząd podpisał porozumienie ze związkowcami
fot. Kacper Pempel / / Reuters

Utrzymanie zatrudnienia 8,5 tys. osób przez najbliższe dwa lata, zagwarantowany wzrost płac oraz zapisy dotyczące uelastycznienia czasu pracy objęło podpisane we wtorek porozumienie zarządu Volkswagen Poznań i związkowców z NSZZ „Solidarność”.

Rzecznik prasowy Volkswagen Poznań Patrycja Kasprzyk poinformowała, że porozumienie zawarte we wtorek pomiędzy zarządem firmy a Organizacją Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” obejmuje działania na lata 2022 - 2023 dotyczące czasu pracy i poziomu wynagrodzeń. „Utrzymano zapis o poziomie zatrudnienia 8,5 tys. pracowników do stycznia roku 2024” – zaznaczyła.

Podkreśliła, że najistotniejsze uzgodnienia dotyczące czasu pracy obejmują rozwiązania, z których pracownik może skorzystać w sytuacji postojów i przerw produkcyjnych. Wśród nich wymieniła m.in.: konta „plus” i „minus”, na których pracownik może gromadzić godziny i dni nadliczbowe „z myślą o ich odbiorze w sytuacji przestoju”. Pracownicy uzyskają też dni wolne za pracę w soboty i w dni harmonogramowo wolne, a także dni wolne za każde 100 wypracowanych nadgodzin.

Zgodnie z porozumieniem od 1 stycznia 2022 r. nastąpi wzrost płac w tabeli wynagrodzeń o 5 proc., a od 1 stycznia 2023 r. o kolejne 3,7 proc. „Ponadto uzgodniono, że na najbliższe dwa lata utrzymane zostaną premie i dodatki obowiązujące w roku 2021” – wskazała Kasprzyk.

Przewodniczący NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań Piotr Olbryś zaznaczył, że obie strony porozumienia przystąpiły do negocjacji „z pełną odpowiedzialnością za pracowników i przedsiębiorstwo”.

„Mieliśmy całkowitą świadomość sytuacji ekonomicznej w Polsce i produkcyjnej naszych zakładów. W obecnej sytuacji głównym celem jest zabezpieczenie zatrudnienia jak największej liczby pracowników. W związku z tym najważniejszym punktem porozumienia jest utrzymanie zatrudnienia 8,5 tys. koleżanek i kolegów do początku 2024 roku. Żeby móc zrealizować ten zapis przyjęliśmy odpowiednie rozwiązania dotyczące czasu pracy” – podkreślił.

Członek zarządu Volkswagen Poznań ds. personalnych i organizacji Jolanta Musielak zaznaczyła, że podpisane porozumienie pozwoli w zrównoważony sposób zarządzać przedsiębiorstwem i czasem pracy oraz zabezpieczy miejsca pracy. „Bardzo duże znaczenie dla powodzenia tych negocjacji miało odpowiedzialne podejście związku zawodowego do sytuacji ekonomicznej wynikającej ze zmiennych prognoz produkcyjnych” – podkreśliła.

Autor: Szymon Kiepel

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
3456
ale podwyżki 150 zł ha ha ha a budżetówka 1500 zł tak powinno być o to chodzi

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki