REKLAMA

Podsumowanie programu Good CSR

2009-11-24 12:50
publikacja
2009-11-24 12:50
23 listopada w Budapeszcie odbyła się uroczystość podsumowania programu Good CSR 2009. Wzięli w niej udział przedstawiciele 30 firm z Polski, Węgier i Rumunii. W ramach inicjatywy opublikowano Księgę Odpowiedzialnego Biznesu Good CSR 2009 zawierającą syntetyczne raporty społecznej odpowiedzialności firm uczestniczących w programie. Grupa LOTOS i Budimex to pierwsze w Polsce firmy, które przystąpiły do Good CSR.  

Good CSR jest unikalnym międzynarodowym przedsięwzięciem w obszarze komunikacji osiągnięć firm na polu społecznej odpowiedzialności biznesu. Program ten jest adresowany zarówno do międzynarodowych korporacji, dużych firm operujących na krajowych rynkach, jak i do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Bazując na standardach raportowania Global Reporting Initiative (GRI), stworzone zostały raporty społeczne na poziomie „C” (38 wskaźników). Raporty te prezentowane są w jednej publikacji – Księdze Odpowiedzialnego Biznesu, wydanej we wszystkich krajach biorących udział w programie.

Grupa LOTOS, jako jedyna firma uczestnicząca w programie, wydała w tym roku dwa raporty - jeden na najwyższym poziomie „A”, drugi na poziomie „C” według wytycznych GRI. Zapewnia to szerokie dotarcie do interesariuszy spółki w sposób zgodny z międzynarodowymi standardami. Takie rozwiązanie z jednej strony zapewnia kompleksową informację o pozafinansowej działalności przedsiębiorstwa, z drugiej zaś w zwięzły sposób pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Swoją decyzję o przystąpieniu do międzynarodowej inicjatywy Good CSR koncern motywował chęcią wsparcia promocji  raportowania CSR wśród wszystkich firm zainteresowanych profesjonalną sprawozdawczością społecznych i środowiskowych aspektów działalności.” - mówi Michał Dżoga, Dyrektor Zarządzający Braun & Partners Polska.

Budimex z kolei, to pierwsza firma sektora budowlanego, która wydała na naszym rynku raport zgodny ze standardami GRI w 2009 roku.” - dodaje Dżoga.

Lista uczestników programu Good CSR 2009
Firmy węgierskie:
Antenna Hungária
Braun & Partners Network
CIB Bank
Coca-Cola HBC Magyarország
Garantiqa
Generali-Providencia Biztosító
Magyar Posta
Magyar Telekom
Magyar Villamos Művek
MKB Bank
Nestlé Hungária
Nexon
OTP Bank
Pannon
Pfizer
PrintXBudavár
Raiffeisen Bank
Richter Gedeon
Ringier Kiadó
Sicontact
Sinergy
Vodafone Magyarország
Firmy polskie:
Budimex
Grupa LOTOS
Firmy rumuńskie:
BCR
EurActiv România
Farmaciile Dona
Orange România
Romstal

/ Agencja PR Grass Roots
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki