REKLAMA

Podróże z Czech na Słowację i Węgry do 48 godzin bez zaświadczeń i kwarantanny

2020-05-26 14:30
publikacja
2020-05-26 14:30
fot. Daria Shevtsova / Pexels

Od środy Czesi, Słowacy i Węgrzy będą mogli odwiedzać swoje kraje bez konieczności przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa i bez kwarantanny – poinformowało we wtorek czeskie MSZ. Warunkiem jest powrót do kraju przed upływem 48 godzin.

Dotąd takie ułatwienia miały obowiązywać jedynie między Czechami i Słowacją, co zapowiadali czeski premier Andrej Babisz i minister spraw zagranicznych Tomasz Petrziczek. We wtorek poinformowano o rozszerzeniu nowych zasad przekraczania granic na obywateli Węgier.

Według Petrziczka trwają rozmowy, aby identyczne zasady obejmowały także Austriaków i wyjazdy do Austrii. Propozycja została przedstawiona już austriackiemu ministrowi spraw zagranicznych Alexandrowi Schallenbergowi.

Przekraczanie granic z Polską nadal jest skomplikowane - przypominają na swoich stronach internetowych resort dyplomacji i ministerstwo spraw wewnętrznych, podkreślając, że Warszawa przedłużyła kontrole na granicach do 12 czerwca.

Czeskie MSZ zapowiedziało, że o sytuacji na granicy ma w środę rozmawiać w Pradze Petrziczek z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem.

Z Pragi Piotr Górecki

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karbinadel
Warszawa przedłużyła nie tylko kontrole, ale też zakaz wjazdu dla zagraniczniaków, a własnych obywateli za chęć powrotu o kraju każe dwutygodniowym aresztem domowym. W chwili obecnej w odniesieniu nie ma to żadnego uzasadnienia - z wyjątkiem zwykłej pisowskiej ksenofobii.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki