Podręczniki w tej samej cenie lub nawet droższe

Wydawcy podręczników nie obniżyli cen. MEN obiecał, że podręczniki będą tańsze a tymczasem możliwe, że rodzice będą musieli dopłacić dodatkowe kwoty. To za sprawą kanonu lektur – pisze Gazeta Prawna.

„Rodzice mogą zapomnieć o tańszych podręcznikach. Miało być taniej o połowę, potem o 15-20 proc., ostatecznie ceny podręczników nie spadły ani o złotówkę. Zamiast niższego, koszt wyprawienia dzieci do szkoły może być wyższy. Wszystko przez zmianę kanonu lektur. Nie są one uwzględnione w wydrukowanych już na ten rok podręcznikach, ale uczniowie będą musieli się z czegoś uczyć” – informuje Gazeta Prawna.

„Wszystko dlatego, że przepisy regulujące rynek podręczników nijak mają się do rozporządzenia zmieniającego kanon lektur szkolnych. Najpierw bowiem uchwalono ustawę określającą, że przez trzy lata nie wolno zmieniać podręczników. A dopiero potem zmieniono kanon lektur, co wymagałoby aktualizacji książek. Wszystkie zmiany mają jednego autora - ministra edukacji Romana Giertycha” – podaje Gazeta Prawna.

Nowy rok szkolny już za pasem. Rodzice najpierw musieli sięgnąć do kieszeni, by dzieci mogły wyjechać na wakacje, teraz ich portfele odchudzi wyprawka do szkoły. O ile będą one chudsze niż w poprzednim roku, każdy rodzic przekona się sam.

Więcej w Gazecie Prawnej, w artykule Michała Fury i Jolanty Góry, pt. „Podręczniki w tej samej cenie lub nawet droższe”.

DB
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne