Podrabiane papierosy z Donbasu trafiały do UE

Podrabiane papierosy trafiały z Donbasu do Unii Europejskiej. Ukraińscy pogranicznicy odkryli szlak przerzutowy, którym nielegalne wyroby tytoniowe były przewożone na Zachód.

(Parlament Europejski)

Pogranicznicy i funkcjonariusze służby bezpieczeństwa zlikwidowali kanał przemytniczy. Jak poinformowała ukraińska Służba Graniczna podrabiane papierosy były produkowane w Donbasie, na terytorium zajętym przez prorosyjskich separatystów. Następnie nielegalny towar trafiał przez linię frontu do jednej z miejscowości na terenach kontrolowanych przez siły rządowe. Stamtąd papierosy przesyłano do zachodnich i południowych obwodów Ukrainy. Następnie tytoń był przemycany do krajów Unii.

Przejęta przez ukraińskich pograniczników kontrabanda prawdopodobnie miała trafić do Czech, bowiem podrobione przez separatystów paczki papierosów miały czeskie napisy. Według Ukraińców, nielegalne fabryki tytoniu w tak zwanej Donieckiej Republice Ludowej są kontrolowane przez rosyjskie służby, a z nielegalnych pieniędzy jest finansowane działanie separatystycznych bojówek.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Paweł Buszko-Kijów/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil