REKLAMA

Podpisy w sprawie sześciolatków złożone w Sejmie

2014-12-17 12:41
publikacja
2014-12-17 12:41

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców przyniosła na Wiejską kilkadziesiąt pudeł z głosami poparcia dla ich inicjatywy ustawodawczej. To 300 tysięcy podpisów obywateli, którzy chcą, by to rodzic decydował, czy dziecko ma iść do szkoły w wieku sześciu czy siedmiu lat:

Karolina Elbanowska z Fundacji liczy na to, że tym razem Sejm nie odrzuci tego projektu. "Władza musi zacząć nas-obywateli szanować. Ta władza jest dla nas, a nie my dla władzy. Czekamy na to obiecywane zejście do ludzi i otwarcie się na potrzeby zwykłego człowieka" - mówiła Karolina Elbanowska.

Poprzednie dwie inicjatywy stowarzyszenia zostały zatrzymane przez posłów. Najpierw odrzucili oni wniosek w sprawie referendum edukacyjnego, pod którym zebrano prawie milion podpisów, a następnie - w sprawie obywatelskiego projektu ustawy znoszącej obowiązek szkolny dla sześciolatków, który poparło 350 tysięcy obywateli.

Rodzice, oprócz decydowania o wieku posłania dzieci do szkół, chcą mieć też realny wpływ na program nauczania i wybór podręczników. Domagają się zniesienia obowiązku przedszkolnego dla pięciolatków i możliwości ewentualnego powrotu dziecka z I klasy do przedszkola. Chća również powrotu do swobodnego organizowania zajęć dodatkowych w przedszkolach.

Ministerstwo Edukacji Narodowej na razie sprawy nie komentuje. Czeka na oficjalne złożenie wniosku w Sejmie. Wtedy zapozna się z inicjatywą ustawodawczą Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Kamil Szwarbuła/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Edukacja

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki