REKLAMA

Podpisano nową umowę koalicyjną Zjednoczonej Prawicy

2020-09-26 12:38
publikacja
2020-09-26 12:38
fot. Mateusz Wlodarczyk / FORUM

Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę przed podpisaniem nowej umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy.

"Mamy dla państwa radosną wiadomość - bardzo się cieszymy, zostało zawarte porozumienie, za chwilę będzie podpisane. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski" mówił prezes PiS.

"Wszystko, co będzie możliwe dla umocnienia naszej wspólnoty i poprawy losu każdego obywatela będzie uczynione" - dodał J. Kaczyński.

Gowin: doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących programu na najbliższe trzy lata

Siłą Zjednoczonej Prawicy zawsze był pluralizm i wewnętrzna jedność, którą dzisiaj potwierdzamy; doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących nowego programu rządowego na najbliższe trzy lata - oświadczył w sobotę lider Porozumienia Jarosław Gowin.

"Siłą Zjednoczonej Prawicy zawsze był pluralizm, a równocześnie siłą naszego obozu jest wewnętrzna jedność, którą dzisiaj potwierdzamy" - powiedział Gowin w sobotę w związku z podpisaniem koalicyjnego porozumienia Zjednoczonej Prawicy.

"Doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących nowego programu rządowego na najbliższe trzy lata i do wspólnych ustaleń dotyczących nowej struktury, to będzie bardziej skondensowana struktura rządu, będzie mniej resortów, dzięki temu rząd z całą pewnością będzie funkcjonował sprawniej" - dodał Gowin.

Ocenił, że podpisanie porozumienia to fakt dobry nie tylko z punktu widzenia obozu władzy, ale "to jest informacja, na którą czekały miliony Polaków". Wyraził przekonanie, że to porozumienie dobrze przysłuży się Polsce. 

Ziobro: kolejne lata też będą dobrym czasem dla Polski, gdy będzie zgodnie współpracować

Pięć lat, które za nami, to dobre lata dla Polski . Mamy prawo wnioskować, że kolejne lata też takie będą, ale wtedy i tylko wtedy, gdy będziemy zgodnie współpracować, szanując wzajemnie swą podmiotowość i wspólne cele - powiedział w sobotę lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Liderzy Zjednoczonej Prawicy: prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezes Porozumienia Jarosław Gowin i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podpisali w sobotę porozumienie koalicyjne.

"Czas pokazał, a czas się nie myli, że te pięć lat, które za nami, to dobre lata dla Polski i dlatego mamy prawo wnioskować, że kolejne lata, które przed nami - trzy i ufam następne - to też dobry czas, ale wtedy i tylko wtedy, jeśli będziemy zgodnie współpracować szanując decyzje Polaków, którzy postawili na Zjednoczoną Prawicę, szanując wzajemnie swoją podmiotowość i szanując wspólne cele, jakie wyznaczyliśmy sobie" - mówił szef Solidarnej Polski.

"Myślę, że ta dobra współpraca jest tą zapowiedzią, którą możemy państwu tutaj jeszcze raz powtórzyć, a potwierdzeniem jej jest zawarta właśnie umowa i podpisane porozumienie" - dodał Ziobro.

Morawiecki: cieszę się, że doszło do potwierdzenia naszej pełnej jedności

Bardzo cieszę się, że doszło do potwierdzenia naszej pełnej jedności, stabilności, która dzisiaj jest tak bardzo potrzebna - powiedział premier Mateusz Morawiecki w sobotę w związku z podpisaniem porozumienia koalicyjnego Zjednoczonej Prawicy.

Jak ocenił szef rządu zawarte porozumienie, to potwierdzenie "zobowiązań wobec milionów wyborców". "I w sumie porozumienie również właśnie z naszymi wyborcami co do realizacji naszego programu w kolejnych trzech latach" - dodał.

"Mamy stabilny rząd, mamy stabilną większość parlamentarną, mamy program, przystępujemy do kolejnej fazy realizacji naszego programu dla dobra obywateli polskich, dla dobra Polski" - podkreślił Morawiecki. Jak powiedział "zwyciężyła odpowiedzialność, zwyciężyła Polska". 

autor: Mateusz Roszak, Rafał Białkowski

mro/ rbk/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
m00zyk
Ale za to jak trolli sowicie pisiaki opłacają! Uaktywniły się należycie!
prawdziwynierobot
prawda? to jest niesamowite, ciekaw jestem ile się płaci za takie "usługi"
ajwaj
30 lat Magdalenki = rabowania Polski
karuzela tych samych sie kreci, efekty te same > lipa

Trzymajacy wladze wystawiaja zera do mikrofonu, a robia swoje,
Ile juz bylo pieknych nazw i obietnic, UW AWS SLD POPIS itd., a jest jak bylo
barysza51
G... mnie to obchodzi. Zaczyna mniw wkur.. że za benzynę musiałem dzisiaj zapłacić 4,75.
and00
No ba, a pamiętasz jak była kilka lat temu, że za poprzedniej władzy była po prawie 6zł za litr?
ps
jak ci drogo spróbuj na tańszej stacji, pod jakimś marketem widziałem za 4.20
barysza51 odpowiada and00
1. Ale wtedy baryłka ropy była po 105$ a teraz jest po 42$.
2. Nie każdy ma takie "szczęście" ze mieszka w Warszawie.
pafcio24
Niestety nieudacznicy znów się dogadali.
karbinadel
Dowód na to, że w Polsce już nie rządzi Kaczyński, lecz Rydzyk. Jeden telefon z Torunia wystarczył, by PiS podkulił psa, i nadal pozwalał machać ogonowi
zops
Jedynym rozwiązaniem... "NIE" jest wystawianie kandydatów aby się w Senacie RP wzbogacali... potrzeba świadczeń emerytalnych. W 1000-letniej historii Polski ceny są obecnie najniższe. Np. we wrześniu b.r. odnotowano promocyjną cenę cebuli wynoszacą: 96gr/kg (sieć MERKUS detaliczna). http : / / wybory . w e x . p l

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki