Podkarpackie: udaremniono przemyt 43 kg bursztynu

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej udaremnili przemyt blisko 43 kg bursztynu. Towar usiłował wwieźć do Polski obywatel Ukrainy.

"Podczas służby nocnej funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do szczegółowej rewizji wjeżdżający do Polski samochód osobowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą pojazdu zasiadał obywatel Ukrainy" powiedziała we wtorek zastępca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Agnieszka Siwy

W trakcie kontroli wykryto, że w samochodzie dokonano przeróbek konstrukcyjnych. Wykorzystane zostały do przemytu. "Rewizja pojazdu zakończyła się wykryciem nieoszlifowanego bursztynu w ilości blisko 43 kg, zapakowanego w licznych foliowych workach" dodała Siwy.

Przeciwko kierowcy auta, który ukrył bursztyn przed kontrolą, wszczęto postępowanie karno-skarbowe.

Siwy zaznaczyła, że "jest to już kolejna w tym roku próba przemytu bursztynu, udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu". Rekordowe przemyt bursztynu wykryto w październiku, także na przejściu granicznym w Korczowej. Udaremniono wtedy wprowadzenie do nielegalnego obrotu 275 kg nieoszlifowanego bursztynu.(PAP)

Autor: Alfred Kyc

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil