Podkarpackie: chcieli puścić nielegalne papierosy z dymem

Ponad 10 tys. paczek papierosów z przemytu i 32 litry alkoholu bez znaków akcyzy znaleźli strażnicy graniczni na dwóch posesjach koło Jarosławia. Kiedy wkraczali na jedną z posesji, właściciele próbowali spalić papierosy w piecu centralnego ogrzewania.

(fot. sweetcrisis / YAY Foto)

Jak poinformował PAP w poniedziałek Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, strażnicy z Lubaczowa natrafili na magazyny nielegalnych wyrobów akcyzowych w wyniku wcześniej przeprowadzonej rutynowej kontroli drogowej samochodu osobowego na jarosławskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą był 59-letni Polak. W aucie funkcjonariusze znaleźli 420 paczek nielegalnych papierosów.

"Następnie w wyniku przeszukania dwóch posesji powiązanych z tym kierowcą ujawniono swoistego rodzaju magazyny nielegalnych wyrobów akcyzowych, w którym przechowywano ponad 10 tys. paczek papierosów oraz 32 litry alkoholu pochodzących z przemytu" powiedział Zakielarz.

Wartość znalezionej kontrabandy oszacowano na ponad 140 tys. zł.

Zakielarz dodał, że w trakcie sprawdzania jednej z posesji funkcjonariuszy SG "przywitał spuszczony pies oraz mocno zadymione powietrze". "Jak się okazało, był to dym z pieca centralnego ogrzewania, w którym właściciele kontrabandy usiłowali w pośpiechu spalić nielegalne wyroby akcyzowe" wyjaśnił.

59-latek przyznał się, że wszystkie ujawnione wyroby akcyzowe należą do niego. Zostało wobec niego wszczęte postępowanie karno-skarbowe.

Od początku 2019 roku Straż Graniczna z Podkarpacia zatrzymała nielegalne wyroby akcyzowe warte w sumie ponad 580 tys. złotych.(PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil