Podkarpackie: Wybory do Senatu: Jurek apeluje o poparcie kandydata PiS

O poparcie Zdzisława Pupy, kandydata PiS w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu, zaapelował w piątek na konferencji prasowej w Rzeszowie lider Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek. Polityk zachęcał też o udział w głosowaniu.

"Prawica Rzeczpospolitej zdecydowanie udziela poparcia kandydaturze Zdzisława Pupy. To są wybory, które będą miały bardzo duże znaczenie dla Podkarpacia dlatego, że pod rządami liberalnej władzy, ani polskie rolnictwo nie jest w stanie liczyć na solidarność, ani polskie rodziny, ani województwa wschodnie" - powiedział Jurek.

Zachęcając do udziału w głosowaniu podkreślił, że wybory będą miały również "ogromne znaczenie dla całego kraju".

"Wyborcy Mielca, Dębicy, Sędziszowa Małopolskiego, Ropczyc, Kolbuszowej i Strzyżowa będą mówić do całej Polski, i cała Polska może usłyszeć głos Podkarpacia - ta władz jak najszybciej powinna odejść" zaznaczył były marszałek Sejmu.

Jego zdaniem, wybory na Podkarpaciu i planowane referendum dotyczące odwołania prezydent Warszawy mogą być mocnymi sygnałami, że "ta władza powinna oszczędzić krajowi złych rządów".

Jurek zwrócił uwagę, że na Podkarpaciu swoich kandydatów nie wystawili Platforma Obywatelska, która "chowa się za kandydatem PSL" oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej i Ruch Palikota. "Musimy zrobić wszystko, żeby wynik był jak najlepszy. Zagłosujmy jak najliczniej" - podkreślił lider PR.

Pupa dziękując za poparcie zaznaczył, że decyzja ta zaowocuje tym, iż "elektorat podejmie działania zmierzające do jedności prawicy na Podkarpaciu".

Na piątkowej konferencji poparcia Pupie udzielił także senator VI kadencji Senatu z Podkarpacia Mieczysław Maziarz.

Do Senatu z okręgu nr 55 kandydują: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty z PSL.

Głosowanie odbędzie się 8 września.(PAP)

kyc/ bos/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~warszawianka

Jezeli jakis Janas chce wiedziec kto to jest Marek Jurek to nich poczyta troche gazet
zanim przyjdzie Mu do glowy zabierac w tej sprawie glos

! Odpowiedz
0 0 ~JANAS

A KTO TO JEST MAREK JUREK ???

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil