Podkarpackie: Na granicy z Ukrainą ruszył system buforowania pojazdów

W poniedziałek przed przejściem granicznym z Ukrainą w Korczowej (Podkarpackie) zaczął działać System Buforowania Pojazdów Ciężarowych (SBPC) - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

Dotychczas pojazdy ciężarowe, które czekały na odprawę przed przejściem w Korczowej blokowały drogę krajową nr 94. Uruchomiony w poniedziałek system buforowania ma za zadanie niedopuszczenie do blokowania tej drogi.

Jak powiedziała Rarus, od poniedziałku każdy kierowca pojazdu ciężarowego jadący w kierunku przejścia granicznego Korczowej, a przewożący towary do oclenia, ma obowiązek zjechać na jeden z dwóch wyznaczonych parkingów: na MOP Hruszowice przy autostradzie A4 lub na parking w Młynach przy DK94.

Po zaparkowaniu na jednym z tych parkingów, kierowca powinien pobrać bilet z biletomatu. Jego pobranie jest jednoznaczne z rejestracją pojazdu w kolejce oczekujących na wyjazd w stronę odprawy celnej. Na tablicach świetlnych będzie informacja o przewidywanym czasie wyjazdu z parkingu - zaznaczyła.

Kiedy system wezwie kierowcę do wyjazdu, ten będzie miał 15 minut na wyjazd z parkingu i skierowanie się w stronę przejścia.

Rarus zastrzegła, że każdy bilet jest przypisany do pojazdu - nie ma możliwości tzw. odstąpienia biletu innemu kierowcy.

Wraz z systemem buforowania pojazdów ciężarowych, na odcinku autostrady A4 poprzedzającym przejście graniczne w Korczowej, a także na odcinku drogi krajowej nr 94, zaprojektowane zostały urządzenia systemu zarządzania ruchem. Dzięki nim możliwe jest informowanie kierowców m.in. o liczbie miejsc parkingowych czy warunkach pogodowych.

Praca systemu buforowania nadzorowana będzie przez Straż Graniczną. System obsługiwany i utrzymywany będzie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie.

Inwestycję za ponad 6,5 mln zł zrealizowała firma Alumbrados Viarios Sociedad Anonima z Zielonki.

autor: Wojciech Huk

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 0 2kbb

6.5 mln złotych za wydanie biletu uprawniającego do wjazdu na granicę ?

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil