Podkarpackie: Firma Transsystem podpisała kontrakt z Volkswagenem

02.12. Rzeszów (PAP) - Firma Transsystem z Woli Dalszej (Podkarpackie) podpisała w piątek kontrakt o wartości ponad 20 mln zł z koncernem samochodowym Volkswagen Group. Umowa dotyczy rozbudowy fabryki samochodów w Niżnym Nowogrodzie w Rosji.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka podkarpackiej spółki Natalia Kielur, zadaniem podkarpackiej firmy jest zaprojektowanie, dostarczenie i montaż kompletnego systemu transportu w hali spawalni rosyjskiej fabryki.

"Prace montażowe nowego systemu mają się rozpocząć w lutym przyszłego roku, a rozruch planowany jest na listopad. Pierwsze egzemplarze samochodów Skoda Yeti, które mają być tam produkowane, zjadą z tej linii pod koniec 2012 r." - dodała rzeczniczka.

Fabryka samochodów w Niżnym Nowogrodzie, której dotyczy kontrakt, należy do rosyjskiego producenta samochodów GAZ Group, z którym Volkswagen podpisał umowę na produkcję 110 tys. aut marki Skoda i Volkswagen rocznie. Fabryka należy do jednej z największych i najstarszych w Rosji, znana jest z produkcji m.in. samochodów marki Wołga, Pobieda, Tigr i GAZ.

Jak podkreśliła Kielur, to nie pierwszy kontrakt spółki na rynek rosyjski. "Niespełna 10 lat temu, wspólnie z firmą Eisenmann, uczestniczyliśmy w realizacji dużej inwestycji w Zakładach Samochodowych AvtoVAZ w Togliatti" - zaznaczyła.

Transsystem dostarcza kompleksowe systemy przemieszczania materiałów i ludzi oraz zaawansowane konstrukcje stalowe m.in. dla branży motoryzacyjnej oraz energetycznej. Jej spółki - córki działają na Ukrainie, w Czechach, Rosji i Niemczech. Firma realizowała kontrakty dla takich odbiorców jak: VW, Ferrari, Daimler Chrysler, BMW, Audi, Volvo, Fiat i Renault oraz dla elektrowni: Bełchatów, Siekierki, Ostrołęka, Kielce. Firma zatrudnia ponad 1,1 tys. osób. (PAP)

huk/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Robert Zaliczka

I znowu próba ratowania kołchozu Sroki?:) Wstyd i poniżenie gazety!
Jakie córki - spółki? Owszem w Hanau w Niemczech siedzi kilkunastu starych, nic nie robiących pierdziuchów. W większości byli pracownicy firmy Fredenhagen ale nie tylko. Jest tam też zbłaźniona była "gwiazda" z Eisenmanna. Na Ukrainie zakładzik o bardzo marnych osiągach a w pozostałych krajach te "córki" widnieją tylko na papierze. I czym tu się chwalić?
Proszę napisać o zasadach płacy w Transsystemie na akcjach w najbliższym okresie świątecznym. Jest to bardzo ciekawa sprawa. W szczególności dla instytucji walczących z przekrętami w prawie pracy i prawie skarbowym. W szczególności należałoby sprawdzić co ta firma - oszust obiecuje ludziom aby zwabić ich na wyjazd na budowę a co w rzeczywistości zapłaci tym ludziom? Może gazeta sprawdziłaby co robią kierownicy tej firmy na budowach przy wpisywaniu godzin do list przepracowanych godzin. W szczególności co wyczynia po.j.bany bezmózgowiec zwany: GOŁĘBIARZ z Pełkiń na budowie na Węgrzech?
Pytam: gdzie są instytucje antykorupcyjne na Podkarpaciu?

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA -5,00% 0,57
2020-03-10 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil