Podejrzany o wielomilionowe oszustwa zatrzymany w Danii

Duńska policja przy współpracy ABW zatrzymała w Danii obywatela tego kraju na co dzień mieszkającego w Dubaju. Był on ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z wielomilionowymi oszustwami podatkowymi; straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 90 mln zł.

(YAY Foto)

Informację o zatrzymaniu poszukiwanego przekazał we wtorek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Mężczyznę ujęto w ostatnią niedzielę. Nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie przewieziony do Polski.

Jak podał Żaryn, śledztwo w tej sprawie prowadzi katowicka delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. "Poszukiwanie mężczyzny zarządzono w związku z ustaleniami śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Śledztwo dotyczy oszustw podatkowych w związku z fikcyjnym obrotem wewnątrzwspólnotowym. Proceder trwał od czerwca 2013 roku do kwietnia 2014 roku" - poinformował rzecznik.

Na podstawie zgromadzonego przez ABW materiału dowodowego, zatrzymanemu zarzuca się m.in. dokonanie oszustw podatkowych popełnionych na szkodę Skarbu Państwa oraz tzw. pranie brudnych pieniędzy. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa z tytułu wyłudzeń podatku wynoszą ponad 90 mln zł. Mężczyźnie zarzuca się również wypranie ponad 30 mln euro.

Śledztwo toczy się od kwietnia 2015 r. na podstawie zawiadomienia złożonego przez Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie. Śledczy zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa.(PAP)

kon/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil