"Superwizjer" TVN: W kamienicy należącej do szefa NIK mieści się hotel "na godziny"

W jednej z nieruchomości, które należą do Mariana Banasia, obecnie prezesa NIK, a wcześniej ministra finansów, zgodnie z doniesieniami "Superwizjera" TVN miesić się hotel, w którym wynajmowane są pokoje na godziny. Polityk PiS po emisji materiału zapowiedział pozew o "próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia".

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Marian Banaś od 30 sierpnia 2019 roku pełni funkcję prezesa Najwyższe Izby Kontroli. Wcześniej był wiceministrem, a następnie ministrem finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Już wtedy zainteresowano się jego oświadczeniem majątkowym, które było wypełnione nieprecyzyjnie. 

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro pytany w poniedziałek, czy prokuratura zajmie się oświadczeniem majątkowym prezesa NIK Mariana Banasia powiedział, że należy "zaczekać na wyniki" postępowania wyjaśniającego, prowadzonego przez CBA.

"Podejrzane" oświadczenie majątkowa Banasia

Zgodnie z oświadczeniem ministra za 2016 roku kamienica w Krakowie miała zostać wystawiona na sprzedaż. Jak się okazuje, żadnej transakcji nie było - informuje TVN. Celnicy, podlegający Marianowi Banasiowi, poinformowali o tym CBA, do którego zadań należy m.in. sprawdzanie dokumentów dotyczących majątków. Kontrolę wszczęto pod koniec 2018 roku i sukcesywnie przedłużano. Nadal trwa. 

Co wynikało z oświadczenia majątkowego Mariana Banasia? Ma on być właścicielem:

  • dwóch domów (o powierzchni 300 m kw. i 50 m kw.)
  • trzech mieszkań (76 m kw., 71 m kw. i 40 m kw.)
  • gruntów rolnych
  • i rzeczonej kamienicy (o powierzchni 400 m kw.)

Najemcy kamienicy to znani sutenerzy

Dwa mieszkania i kamienica są wynajmowane. Dzięki temu były minister zarabia w ciągu roku 65 tys. zł, a więc średnio 5 tys. zł miesięcznie. Jak informuje TVN, w porównaniu z cenami najmu w Krakowie, są one zaskakująco niskie. 

Dziennikarskie śledztwo, w którym reporterzy przyglądali się bliżej kamienicy w krakowskiej dzielnicy Podgórze, pokazało, że działa tam pensjonat. W ofercie ma pokoje na godziny, które najczęściej są wynajmowane z powodów co najmniej podejrzanych.

Dziennikarze, udając klientów, wynajęli pokój na jedną godzinę i zapłacili 60 zł. Zachowali przy tym pełną anonimowość, bo w recepcji nie musieli pokazywać dokumentów. Nie otrzymali też paragonu. 

Podczas drugiej wizyty za kontuarem siedział mężczyzna, który przeliczał sporą gotówkę. Był dobrze zbudowany. Dziennikarze zapytali go o sprzedaż kamienicy. Zareagował nerwowo. Później miał dzwonić do samego właściciela - Mariana Banasia i powiedział: "No część. Jakiś facet przyszedł, upierdliwy, z telewizji. NIe życzysz sobie z nim rozmawiać. Dzwoni i zawraca gitarę. No", po czym wyprosił dziennikarza i zatrzasnął drzwi. 

(fot. Łukasz Gagulski / FORUM)

To jednak nie wszystko. "Superwizjer" poinformował, że recepcjonistą był jeden z braci K.. Rodzeństwo jest znane w krakowskim świecie przestępców. Zostali skazani prawomocnymi wyrokami za udział w porachunkach sutenerów, podczas których ranny został policjant. "Zajmują się" prowadzeniem agencji towarzyskich. 

"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Marian Banaś zawarł umowę przedwstępną sprzedaży kamienicy w 2016 roku. Jako kupiec widniał Dawid O., 26 - letni wówczas pasierb recepcjonisty. Jednak do transakcji nie doszło. Firma braci K. i pasierba prowadzi nadal "pensjonat" w kamienicy, z której dochody do niedawna jeszcze czerpał były minister finansów. 

Tymczasem w księdze wieczystej

Zgodnie z zapisami księgi wieczystej kamienicy w 2016 roku wpisano na niej hipotekę o wartości ponad 2,6 mln zł. W ten sposób budynek stał się zabezpieczeniem spłaty kredytu Banku Ochrony Środowiska. Kredyt wzięła firma, której współwłaścicielem jest Jakub Banaś, syn szefa NIK. 

Po dojściu do władzy PiS zajmuje on kolejne posady w spółkach skarbu państwa. Teraz jest dyrektorem - pełnomocnikiem zarządu w Banku Peako S.A, o czym świadczy m.in. jego profil na portalach społecznościowych. Firma, na którą wzięty był kredyt, nie ma nawet biura. Miało się ono mieścić w Krakowie, ale jak usłyszano od przedstawicieli firmy przeprowadza się do Warszawy. 

Co więcej, o wpisie na hipotekę nie ma informacji w oświadczeniu majątkowym Mariana Banasia. A zgodnie z prawem takie zobowiązanie powinno się tam znaleźć. 

Pozew do sądu?

Szef NIK poinformował PAP w oświadczeniu, że łączenie jego osoby z działalnością przedstawioną w materiale redaktora Bertolda Kittela jest "oszczerstwem i pomówieniem". "Nie zarządzałem pokazanym w materiale hotelem. Byłem właścicielem budynku, który na podstawie umowy zawartej zgodnie z prawem wynająłem innej osobie. Osoba ta prowadziła tam działalność hotelową. Obecnie nie jestem właścicielem tej nieruchomości" - podkreślił Banaś.

"Materiał odbieram jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia nie tylko mojej osoby, ale również kierowanych przeze mnie instytucji. W związku z nieprawdziwymi informacjami skieruję sprawę na drogę sądową" - zapowiedział prezes NIK.

Schetyna domaga się dymisji szefa NIK

Do materiału "Superwizjera" odniósł się szef PO podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej w Jeleniej Górze. "To, co wczoraj widzieliśmy, to jest mrożąca krew w żyłach opowieść o patologii i mafijnych układach państwa PiS. Zrobimy wszystko, żeby 13 października Polacy wiedzieli, że to jest ich wybór, żeby z taką patologią, z takimi powiązaniami, z takim typem państwa PiS absolutnie skończyć" - powiedział Schetyna.

"Zrobimy wszystko, żeby Polacy wiedzieli, że ten wybór należy do nich, że to oni na karcie wyborczej będą decydować, czy akceptują, że ten który ma być odpowiedzialnym za bezpieczeństwo instytucji państwa, za transparentność, przejrzystość, przyzwoitość i uczciwość, robi interesy z tymi, którzy mają powiązania, jak widzieliśmy wczoraj, z układami mafijnymi" - mówił. "Czy to jest normalne, że były szef Krajowej Administracji Skarbowej, były minister finansów, obecny szef NIK, ma kłopoty z oświadczeniem majątkowym, jest oskarżany czy obwiniany o nepotyzm, a jego oświadczenie majątkowe bada CBA już czwarty rok, czy to jest normalne, że ten człowiek awansuje i jest odpowiedzialny za ta ważne rzeczy? - pytał Schetyna. "Nie, to nie jest normalne" – ocenił.

Dodał, że nie jest normalne to, że Banaś został szefem NIK, tak jak nie jest normalne to, że "dyrektorem kurnika zostaje lis". "Ci, którzy go wskazują: Kaczyński i Morawiecki razem z całym rządem, razem z koordynatorem ds. służb, ministrem spraw wewnętrznych i administracji - oni wszyscy mu gratulują, to jest ich człowiek w ważnym miejscu, który jest odpowiedzialny za tę patologię, który musi to udowodnić, ale przed udowodnieniem, że nie jest za patologię odpowiedzialny, musi zrezygnować ze swojego stanowiska - natychmiast" - podkreślił Schetyna.

"Jeżeli nie będzie tej dymisji, o którą będziemy się dopominać codziennie, do końca kampanii wyborczej, a także po niej, jeżeli jej nie będzie, to znaczy, że PiS, Kaczyński i Morawiecki, mają wiele do ukrycia. Jeżeli mianują taką osobę na szefa Najwyższej Izby Kontroli to znaczy, że są częścią tego patologicznej i mafijnego układu i z tym układem skończymy 13 października" - zapewnił podczas konwencji.

Zandberg: Lewica domaga się wyjaśnień od służb

„Nie będę pastwić się nad panem Banasiem i nie będę mówić, co ja sądzę o tym, że prezes NIK jest w dziwnych układach biznesowych z ludźmi oskarżonymi o sutenerstwo. Chce powiedzieć o rzeczy bardzo praktycznej. Zawiodły polskie służby. Coś bardzo źle działa w polskim państwie, jeśli polskie służby nie filtrują kandydatów na najwyższe stanowiska państwowe i dopuszczają do sytuacji, że wpływ na podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących budżetu państwa mają ludzie, których można szantażować” – powiedział w Koszalinie Zandberg, gdzie przyjechał Lewicobusem wraz z liderem Wiosny Robertem Biedroniem w ramach kampanii wyborczej.

Podkreślił, że „lewica domaga się od służb wyjaśnienia, jak to się stało, że nie zastosowano procedur, które powinny polskie państwo przed taką sytuacją chronić”. Zaznaczył, że Lewica „oczekuje od ministra koordynatora służb specjalnych natychmiastowej odpowiedzi, jak doszło do tej patologicznej sytuacji”.

Zdaniem Zandberga informacje, które pojawiły się w mediach, „dużo wcześniej trafiły do siedzib wywiadów innych krajów, do ambasad innych państw i oznaczały, że na jednym z najwyższych stanowisk w państwie polskim jest osoba, którą obce kraje, obce wywiady, albo po prostu przestępcy mogli szantażować, wymuszać na niej korzystne dla siebie decyzje”.

W ocenie Zandberga dymisja prezesa NIK wydaje się „naturalna i oczywista”, natomiast „nie rozwiązuje jeszcze sprawy”.„Trzeba wyjaśnić, jak to się stało, że służby zawiodły. Służby muszą wytłumaczyć się z tego blamażu. Bo czy na szczytach władzy pod rządami PiS mamy więcej takich historii, czy jest możliwe, że kilka, kilkanaście osób, które mają podobne rzeczy w kartotece decydują o miliardach złotych z publicznych środków? Jeśli tak to to oznacza, że Polska jest wystawiona na duże niebezpieczeństwo” – podkreślił lider Lewicy Razem. 

Gowin: trzeba poczekać ustalenia służb, prokuratury i sądu

Wicepremier Gowin był pytany w niedzielę w Bielsku Podlaskim (Podlaskim) o to, czy prezes NIK złamał prawo, powiedział, że trzeba poczekać na wyjaśnienia w tej sprawie. "Na pewno takie działania wyjaśniające będą podjęte ze strony pewnych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa i na pewno takie działania podejmie sam prezes Banaś. Już zresztą zapowiedział skierowanie sprawy do sądu. Poczekajmy na ustalenia z jednej strony - służb i prokuratury, z drugiej strony - niezależnego sądu" - powiedział Gowin.

aw/pap

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 12 wrocek65

Pan schetyna taki zdecydowany pomimo tego że całkowicie nie przyswaja informacji że Prezes NIK nie jest właścicielem kamienicy. Chciałbym aby równie zdecydowany był przy sprawie sutenerstwa w mieszkaniach posła PO w Legnicy. W tym pierwszym przypadku wiadomo że jest to pomówienie skoro zainteresowany od 2016 nie jest właścicielem kamienicy a w drugim przypadku, pomimo wielokrotnych interwencji sąsiadów zainteresowany co zrobił aby uwolnić od szokujących scen i odgłosów innych lokatorów wielu budynków?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 szlachta-nie-pracuje

kłamie w księdze wieczystej Marian jest właścielem a syn Jakub współwłaścicielem

! Odpowiedz
23 23 ajwaj

Jurny PIS, loty na poludnie, rój sutenerów, dziewczynki, w tym bardzo, bardzo mlode :)

Nagrania miały zostać zdeponowane na Ukrainie, jest ich podobno aż 4 tysiące.
Nagrania miały zostać zdeponowane na Ukrainie, jest ich podobno aż 4 tysiące. W prasie pojawiały się spekulacje, że taśmy są w rękach ukraińskich specsłużb i mogą być wykorzystywane do szantażowania polityków uwikłanych w aferę. Dziennik „Rzeczpospolita” dotarł ostatnio do zeznań samych braci R., którzy potwierdzili, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy interesowała się ich działalnością a także ewentualnymi nagraniami.

kresy.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
24 36 kris74keh

Reportaż autorstwa B.Kittela, tego samego co znalazł 2 nazistów,w maju (!!!) świętujących urodziny Hitlera. Zanim pan Banaś wygra sprawę o oszczerstwo miną lata. Tak samo było jak z Szeremietiewem , którego Kittel oczerniał.Po siedmiu latach wygrał proces.

! Odpowiedz
17 27 histeryk

A zatem jego standardy pasują perfekcyjnie do profilu instytucji, którą będzie kierował.

! Odpowiedz
19 30 bolekilolek

5 tyś na miesac za dwa mieszkania i kamienica wynajęta sutenerom
średnio cena mieszkania na wynajem cena to 1800 2000 razy 2 to daje już 3500 -4000 a kamienica 400 m2 wynajęta sutenerom za 1500 miesięcznie .HE HEHEEEHE Nigdzie na świecie nikt nie uwierzy w takie bajki ale w pislandii owszem NIE MA NIEŚCISŁOŚCI

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
40 33 jacyna2017

Kiedy brak programu trzeba polować - pokrzyczy się i nakręci reakcje Pawłowa w elektoracie! Za to samo za co p Kwieciński wyleciał - loty z rodziną, p Borusewiczowi nic kolesie nie zrobili, a i Bankier się nie rozpisywał! Teraz Bankier usłużnie informuje o tym 'ważnym ekonomicznym wydarzeniu'.

! Odpowiedz
17 51 jerloz210935

Ale się hołota uwłaszczyła na pracy pokoleń.

! Odpowiedz
22 45 anty12

Pinokio, jaki masz z tego procent ? 20 ? 50?

! Odpowiedz
18 49 silvio_gesell

Co prawda z mieszkaniami nie całkiem wyszło, ale pokoje na godziny już są.

! Odpowiedz
15 46 jurnydziadek

Tanie pokoje i fajne dziweczyny. Polecam!

! Odpowiedz
29 62 ajwaj

Któs sie jeszcze dziwi ?
PISy panstwowe samoloty co smigaja jako prywatne taksówki, zlom wojenny za mld. $ + bakszysz, SREBRNE PISy wiezowce komercyjne za kase z banku panstwowego bez kapitalu itd. itp.

To nie wyjatek, ale regula

! Odpowiedz
6 2 fifik

Byli Słowianie spr na tablicy w Częstochowie w Sanktuarium ilu było przed Mieszkiem

! Odpowiedz
52 29 grzegorzkubik

Radzę dziś oglądać TVP INFO. Wszystko będzie wyjaśnione a TVN-owi już dziękujemy.

! Odpowiedz
9 38 prs

~jes

Idz do lekarza, na nogi, na glowe za pozno..

! Odpowiedz
3 0 jes

Wiesz prs (taki dźwięk zapewne najczęściej wydajesz), przynajmniej mam głowę a nie zgrubienie na końcu szyi, jak w twoim przypadku.

! Odpowiedz
29 66 drabio

Ten wynajem kamiennicy jest podejrzany ale nepotyzm, parcie na kasę i wykorzystywanie koneksji do uposażenia rodziny są bezsprzeczne.

Zapytam retorycznie już. Czy powinno dać się prezesowi i jego ekipę większość konstytucyjną? Czy chciałbyś w domu mieć szalona małpę z brzytwą? Czy dałbyś się tej małpie ogolić?

A kręcą sie, obiecują, od czasu słynnej obietnicy o krowach i świniach każda kolejna obietnica to tylko pusty chwyt, czysta rządzą władzy. Władzy całkowitej.

Powtarzam niech patrzą sobie na łapki bo z Polską będzie źle.

Dla dobra tych ludzi, pana Banasia i jego rodziny, nie głosujecie na nich bo władza i mamona zapędzi ich w nicość a jak odbierze się takim koryto to może jeszcze wyjdą na ludzi...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
40 63 znawca_inwestor

A pistrolle minusują niewygodne posty w nocy. Partia zamawia. Trolle minusują. Grosiki wpadają. Podatnicy płacą.

! Odpowiedz
54 45 prs

Mniejsza o "afere" bo to wiadomo, tvn, wszystko jasne ale, co za talent ten tekst wklejał, co za talent puscil...

Poucinane, pokaleczone..

Poziom dziennikarstwa naprawde wysoki.
"Polski Portal".
To powinna byc "afera".

Żalosny brukowiec, bankrut nie bankier, jaka placa tacy pracownicy..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
31 54 jes

Tobie gdyby Jarosław nasr...ł na głowę to podziękowałbyś za beret.
Taki z ciebie purytan ale używanie polskich znaków przekracza możliwości umysłowe.

! Odpowiedz
21 47 marianpazdzioch

Twierdzi, że to JUŻ nie jego kamienica. Rączki czyste.

! Odpowiedz
25 35 jes

Co to ma za znaczenia jak podczas "wizyta" była jego. Takich jak on jest w pisie pełno, załapali się by być bezkarni. Ale ciemny lud ich kocha.

! Odpowiedz
21 31 trybuch

Jaki Pan taki kram!!!!!

! Odpowiedz
41 59 enthe

Dlaczego typ dorabiający się na sutenerstwie nie podał się jeszcze do dymisji?

! Odpowiedz
56 47 grzegorzkubik

Bo to sobie TVN wymyślił.

! Odpowiedz
1 5 (usunięty) odpowiada grzegorzkubik

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
33 52 szlachta-nie-pracuje

skąd biedny Marian miał środki na zakup tak ładnej kamienicy za wiele mln zł pieniążki w pisie rosną na drzewie jak dorodne banany może bezdomny mu ją przekazał

! Odpowiedz
8 8 marianpazdzioch

Bo prywatnie nie rozdają pieniędzy jak komuniści. Wręcz przeciwnie - po trupach je zbierają. Co drugi jest multimilionerem, zaś do kamer p-przą o niedojadających biednych dzieciach.

! Odpowiedz
40 52 marxs

"W jednej z nieruchomości, które należą do Mariana Banasia, obecnie prezesa NIK, a wcześniej ministra finansów"-no nie wierzę to te PISowskie bidusie którzy co niedziela siedzą w pierwszych ławkach w kościele mają tyle nieruchomości a do tego dla prostytuujących się pań?
ciekawe czy biznesmen z Torunia ma też udziały w tym domku pod czerwoną PISowską latarnią

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
34 38 and00

Nie ze go bronię, bo nie ma o co, w końcu do prawomocnego wyroku, jak twierdzą lweacy każdy jest nie winny.
Ale słyszałem że Gazetę Wyborczą czytają też alfons, czy wzywamy Michnika do dymisji, a Sorosa do sprzedaży udziałów?
Ps
Tylko z tym synem to skandal.

! Odpowiedz
26 56 lightning_network

w kwestii formalnej:

Bertold KIttel to ten cyngiel, który lata temu oszczerstwami zniszczył Szeremietiewa (po latach Szeremietiew udowodnił swoją niewinność)

! Odpowiedz
33 34 1as

Ten typ to koń trojański w PiS. Najpierw przepchnął ten syf KAS i udupil tysiące celników z powofu jakichś swoich osobistych uprzedzeń i teraz nikt tam nie chce pracować. Jest to wręcz cud, że sytuacja budżetu jest jaka jest, bo skarbówka leży kompletnie a morale ludzi jest poniżej 7 metrów mułu. Latem były algi i jakieś dziwne niejasne sytuacje. Teraz nowe brudy i niejasności w oświadczeniu majątkowym. On jest chyba na usługach opozycji!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 25 jes

Nie, jest po prostu typowym członkiem pisu.

! Odpowiedz
49 60 staryznajomy

Dobra zmiana hahaha
Niezłą ławkę ma PiS

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
52 59 bangladesznadwisla

szef kas i minister finansów prowadzi burdelik mały i wielki

! Odpowiedz
76 64 anna_domagalczyk

Co za gnój. A pistrolle jeszcze to starają się usprawiedliwiać, zamiast wykorzystać okazję żeby siedzieć cicho. To już trzeba resztek przyzwoitości nie mieć. Po tych usprawiedliwieniach to dopiero przytomniejsi ludzie się zniesmaczyli. Chyba nie o to trollom chodziło, ale tak to wyszło.

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
20 46 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
53 27 karbinadel

Czepiacie się. Banaś to jeden z nielicznych prawdziwie przedsiębiorczych ludzi w PiS, cała reszta zadowala się chudą pensyjką posła lub wiceministra

! Odpowiedz
47 19 jkl777

Tak ci sie tylko wydaje. Apeyt rosnie w miare dojenia. POpatrz na KK. Zlote, ale skromne...

! Odpowiedz
35 25 tomitomi

polska specjalizacja : kręcenia lodów na czym się tylko da ! ! !

! Odpowiedz
44 32 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
68 48 grzegorzkubik

Masz kamienicę, ktoś tworzy w niej hostel. Wchodzi TVN i widzi, że facet sprowadza tam panienki i co się dzieje. Ty jesteś sutenerem. Oto dziennikarstwo śledcze TVN-u. To ja już wolę posłuchać TVP. Może tam czegoś się dowiem.

! Odpowiedz
42 29 jkl777

A moze przypomnisz sobie ta "agencje towarzyska" w mieszkaniu Gawlowskiego?

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/574280,agencja-towarzyska-apartament-gawlowski-posel-po-polityka-pieniadze.html

Żenująca pisowska POstac.

! Odpowiedz
34 64 eagleeye

Cholera nie wiedziałem że jeśli się wynajmuje mieszkanie niż ceny rynkowe to zaraz "zarzuca się" dziwnie niską cenę.

Ludzie ogarnijcie się idźcie na spacer łapać ostatnie chwile słońca. Mamy dziś piękna pogodę.

Rozumie rozumie ze jak nie wynajmuje to co jest moje to nie mogę tak jak chce tylko tak jak chce WSI24 na maksa stawkę.

Kurka wodna ..... :-) :-) :-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 14 jes

Poziom tłumaczenia godny donkeyeye :)
Normalnie zróbcie z tego człowieka samarytanina, że wynajmuje panienkom dom poniżej raty kredytu. Ktoś kto wierzy w takie tłumaczenie powinien być pozbawiony praw wyborczych i pokazywany małpom w zoo.

! Odpowiedz
29 31 sel

W sumie przyznał, że napisali szczerą prawdę...

! Odpowiedz
7 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
32 52 jarek393

Wszystko to wygląda podejrzanie, tylko że... jedyny konkret w tym materiale jest taki, że za wynajęcie pokoju nie został wydany paragon. Cała reszta to domysły.

! Odpowiedz
59 63 szlachta-nie-pracuje

oglądałeś materiał ? tam jest scena jak jeden z sutenerów rozmawia z Banasiem seniorem i pyta się go co zrobić w tej sytuacji . Marian współpracuje z gangsterami trudniącymi się sutenerstwem ,nie płaci podatków a sam wysyła SSmanów z urzędów skrabowych żeby dojechali halinę z mięsnego bo nie wystawiła paragonu za kabanosa .HIPOKRYZJA to mało powiedziane na szczytach władzy są pedofile i dziwkarze a zarządza nimi pan złota rączka el mlaskacz z Zoliborza ,szkoda wogóle pisać .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
33 40 jarek393 odpowiada szlachta-nie-pracuje

No tak, tylko że jaki przepis złamał Banaś odbierając telefon od najemcy? Jakich podatków nie płaci? Konkretnie, bo ja nie wiem. Z materiału to nie wynika. Nie wynika też, żeby czerpał z tego "hotelu" jakieś nadzwyczajne zyski. Jedyne co mu można zarzucić, to nieetyczne postępowanie, jeśli założymy, że wiedział, że wynajmuje kamienicę osobom związanym z półświatkiem. Według mnie Banaś ma zakazaną gębę i za samą gębę bym go wyrzucił, ale patrząc trzeźwo, to w tym materiale wiele na niego nie ma.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
52 43 szlachta-nie-pracuje odpowiada jarek393

nie bądz śmieszny w kamienicy jest prowadzony burdel a właściciel to akceptuje i doskonale wie co się tam dzieje gadki ze nie wie i nie ma wpływu są dla ciemnych mas a nie dla nas ludzi oświeconych .Podatków nie płaci bo jest biedactwo na ryczałcie z 3 nieruchomościami jak szef kasu zaklepał sobie odpowiednie orzeczenie naczelnika skarbowego .Tam jest prowadzony burdel 60zł za godzinę od pokoju + prowizję od panienek a biedny Marian ma ponoć 60 tys z 2 mieszkań i kamienicy :)))))))) rocznie buhahahahaha z samej kamienicy ma minimum 120 tyś + dodatek od prowadzonych usług pewnie drugie tyle bo on emerytom nie wynajmuje tylko gangsterom od nierządu to jest jak w rodzinie mafijnej don bierze działkę od każdej działaności

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 14 sztos1

" Dwa mieszkania i kamienica są wynajmowane. Dzięki temu były minister zarabia w ciągu roku 65 tys. zł, a więc średnio 5 tys. zł miesięcznie. Jak informuje TVN, w porównaniu z cenami najmu w Krakowie, są one zaskakująco niskie. " Przeciez to wał .l

! Odpowiedz
31 13 jkl777 odpowiada sztos1

Ta jest. POdatki placi gorszy sort. PANY tylko doja...

! Odpowiedz
23 52 eagleeye

Szkoda też że WSI24 nie zajmie się kwestia ile to po przejęciu przez Discovery płacą podatku. Byla to tak porażająca kwota że żeby nie był to fachowy portal konkurencyjny to bym nie uwierzył.

To jest dopiero temat dla dziennikarza o polsko brzmiącym imieniu i nazwisku. Ale sorry swoich się nie tyka :-)

Pozdrawiam wszystkich PRowców z POKOMuny.My PiSokratyczni trollowie i hejterzy :-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
38 69 zybi-m

Jak sie czyta te komentarza to tym bardziej mam ochote isc na wybory i wbrew sobie poprzec PIS tylko debile zatrudniaja tak marnych trolli ile wam placa 2 zl za godzine, za caly dzien na flaszke sie uzbiera....

! Odpowiedz
61 29 szlachta-nie-pracuje

to idz i głosuj na pisuar skończysz jako wyssany dziad pod mostem politycy do spółki z gangsterami z banków cie okradną rozwodnią twoje oszczędności inflacją ,zadłużą twoje pra pra pra wnkuki do ostatniej nerki ukradną ci mieszkanie podatkiem katastralnym ukradną na końcu twoje oszczędności emerytalne głosuj na PIS i PO obudzisz się jako bezdomny żywiący się kebabami ze śmietników

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
52 36 grzegorzkubik

To tak jakby nap Pani Wassermann wynajęła studenciakom mieszkanie a oni by sprowadzali panienki itp. No i co. Okazałoby się że Bogu ducha winna kobieta prowadzi dom schadzek. TVN to tragedia. Tragedia totalna. Telewizja bez przyszłości.

! Odpowiedz
22 20 sel

P5r4zecież w tym nie chdzi o burdel , tylko o fałszywe deklaracje..

! Odpowiedz
41 25 jkl777 odpowiada sel

Burdel u Prawych i Sprawieliwych to jak pedofilia w KK, nic noweo, takie srodowisko...

! Odpowiedz
43 30 silvio_gesell

„Dziennikarze, udając klientów, wynajęli pokój na jedną godzinę i zapłacili 60 zł”

Coś jeszcze?

! Odpowiedz
24 25 trollmaster

zdziwili się ze tak tanio widocznie.

! Odpowiedz
25 12 silvio_gesell odpowiada trollmaster

U mnie na godziny byłoby drożej. W ogóle to byłoby z tym za dużo roboty.

! Odpowiedz
41 35 grzegorzkubik

Czekam na rozwikłanie sprawy. Możliwe, że wynajął jakimś sutenerom mieszkania. Człowiek nigdy nie pozna człowieka. Skąd mam wiedzieć komu wynajmuję. Ludzie bywają mili a co do czego są źli. Coś czuję, że TVN znów się błaźni.

! Odpowiedz
45 91 eagleeye

No kto inny jak nie WSI24 oraz z imienia i nazwiska polsko brzmiącego dziennikarz.

Dla odwrócenia skandalicznej akcji profrekwencyjnej oraz braku argumentów opozycji w kontrze do rządzących standardowo "pro Polskie" media wyciągają nie stworzone historie.

Oby tak dalej opozycjo a PiSokracja będzie mieć Konstytucyjną większość w nadchodzących wyborach i to dzięki Wam bo tak jak dzisiejsza opozycja w RP nie mobilizuje do pójścia na głosowanie na PiSokracje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
72 49 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
85 60 jerloz210935

I te miernoty rządza 40 milionowym narodem skandalem jest że Kosciól to popiera .

! Odpowiedz
57 21 szlachta-nie-pracuje

kościół ma z tego profity wyssysa z narodu soczek od 2000 lat i ma to w pupie Miller podpisał konkordat ,kościół należało by odciąć finansowo od budżetu państwa wielką siekierą oświecenia

! Odpowiedz
6 26 atari65xe odpowiada szlachta-nie-pracuje

2000 lat wstecz nie było ani kościoła ani narodu czy państwa polskiego. Trzymajmy się faktów.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.