REKLAMA

Podcast kolejnym sposobem na kontakt z kandydatami do wojska

2020-11-12 17:17
publikacja
2020-11-12 17:17
fot. Bumble Dee / Shutterstock

Podcast to kolejna forma komunikacji między wojskiem a osobami potencjalnie zainteresowanymi służbą – poinformowało w czwartek Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej, które uruchomiło to internetowe narzędzie.

"Do słuchania podkastów nie potrzeba specjalnego odtwarzacza muzycznego – wystarczy komputer, tablet, smartfon odtwarzający pliki dźwiękowe w formacie mp3" - podało Biuro powód, dla którego zdecydowało się sięgnąć po tę formę komunikacji. "Jest to bardzo prosty sposób przekazania praktycznej wiedzy. W czasie słuchania nie musisz rezygnować z robienia wielu innych ważnych dla ciebie rzeczy: spacer z psem, sprzątanie, bieganie, ćwiczenia na siłowni, jadąc w autobusie, czy czekając na kawę w kolejce. Możesz słuchać ich kiedy chcesz i gdzie chcesz” – dodano.

Na początek materiały będą dostępne na kanałach soundcloud i youtube. "Z upływem czasu będziemy prezentować dla Was kolejne ciekawe materiały związane z żołnierskim życiem, ale również będziemy publikować rozmowy z uczestnikami naszych programów – uczniami klas mundurowych, studentami, uczestnikami programu legia akademicka czy członkami organizacji proobronnych" – zapowiedział o Biuro.

Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej powstało w styczniu z zadaniem optymalizacji procesu rekrutacji w siłach zbrojnych. Biuro jest organizatorem między innymi takich programów jak "Paszport", "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe", "Oddziałów Przygotowania Wojskowego" (dla uczniów szkół średnich) oraz programu "Legia Akademicka" (dla studentów).

Biuro uruchomiło internetowy portal rekrutacyjny, wypracowało także inne ułatwienia mające zachęcić kandydatów na żołnierzy: skrócenie służby przygotowawczej dla kandydatów na zawodowych szeregowych i możliwość złożenia wniosku o przyjęcie do służby w komisji właściwej dla miejsca rekrutacji i naboru, a nie miejsca stałego zameldowania.(PAP)

autor: Jakub Borowski

brw/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Rekrutacja do wojska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki