REKLAMA
PIT 2022

WIELKA BRYTANIAPodano datę koronacji Karola III

2022-10-08 08:00
publikacja
2022-10-08 08:00

Koronacja nowego króla Wielkiej Brytanii Karola II odbędzie się 3 czerwca 2023 roku w Opactwie Westminsterskim - podał w środę serwis Bloomberg, powołując się na zachowującego anonimowość brytyjskiego urzędnika.

Podano datę koronacji Karola III
Podano datę koronacji Karola III
fot. ChameleonsEye / / Shutterstock

Według Bloomberga, data ma zostać oficjalne ogłoszona w najbliższym czasie. Rzecznik Pałacu Buckingham odnosząc się do doniesień w sprawie daty określił je jako "czyste spekulacje".

Jednak wymieniona data jest dość prawdopodobna. Jest niemal pewne, że koronacja będzie miała miejsce wiosną lub latem przyszłego roku, a w sobotę 3 czerwca 2023 roku minie 70 lat i jeden dzień od koronacji Elżbiety II.

Również pewne jest, że koronacja Karola III będzie miała skromniejszy charakter niż ta jego matki, co wynika po części z kryzysu związanego z rosnącymi kosztami utrzymania i jak sugerują źródła na dworze królewskim, monarcha zdaje sobie sprawę, że zbyt wystawna ceremonia byłaby w tej sytuacji źle odebrana.

Karol został nowym królem automatycznie w chwili śmierci Elżbiety II, czyli 8 września. Wstąpił na tron mając 73 lata, w późniejszym wieku niż którykolwiek z jego poprzedników, nikt przed nim nie pozostawał też tak długo następcą tronu. (PAP)

bjn/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
polonu
A u nas kiedy koronacja , niby prezydent ,istota ta sama , koronujemy go ,Maciarewicz książę .

Powiązane: Królowa Elżbieta II i brytyjska rodzina królewska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki