REKLAMA

Podał się za pracownika administracji; lokatorka straciła ponad 30 tys. zł

2021-04-13 11:47
publikacja
2021-04-13 11:47
fot. Mateusz Dach / Pexels

Na terenie poznańskiego Grunwaldu złodziej podał się za pracownika administracji i ukradł z mieszkania lokatorki przeszło 30 tys. zł. Pod pretekstem awarii, wspólnie z lokatorką, wszedł do łazienki i pilnował, żeby kobieta nie wychodziła z pomieszczenia; w tym czasie dokonano kradzieży.

O zdarzeniu poinformowała we wtorek podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji. Jak podała, do jednego z mieszkań na terenie poznańskiego Grunwaldu zapukał mężczyzna, który poinformował, że jest pracownikiem administracji i przyszedł w związku z awarią wody, która jest obecnie naprawiana.

"Ubrany był w strój roboczy i odblaskową kamizelkę. Mężczyzna wszedł z lokatorką do łazienki, gdzie nakazał jej spuszczanie wody z prysznica. W tym czasie nie wychodził z pomieszczenia i cały czas instruował kobietę, co ma robić. Trwało to około 15 minut. Po tym czasie sprawca wyszedł" – tłumaczyła Liszczyńska.

Dodała, że starsza kobieta dopiero po chwili zorientowała się, ze coś jest nie w porządku i zaczęła sprawdzać, czy z mieszkania nic nie zginęło. Wtedy okazało się, że z jednego z pomieszczeń skradziono gotówkę w kwocie przeszło 30 tys. zł.

Liszczyńska przypomniała, że oszuści i złodzieje wykorzystują ludzką niewiedzę i łatwowierność. Nieustannie modyfikują też metody swojego działania.

"Informują o awarii wody, instalacji gazowej, grzewczej czy elektrycznej. Nierzadko wskazują na konieczność wymiany pieca gazowego, drzwi wejściowych czy okien. Na swoje ofiary wybierają najczęściej starsze, samotnie mieszkające osoby" – podkreśliła.

Liszczyńska zaapelowała o ostrożność i wskazała, by w razie jakichkolwiek wątpliwości kontaktować się z policją.

autor: Anna Jowsa

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki