REKLAMA

Poczta Polska zatrudnia blisko 1,8 tys. osób niepełnosprawnych

2019-12-03 12:07
publikacja
2019-12-03 12:07

Blisko 1,8 tys. osób niepełnosprawnych zatrudnia Poczta Polska - m.in. jako listonoszy i pracowników sortowni. Kolejnych 360 pracowników z niepełnosprawnościami ma znaleźć zatrudnienie w firmie w przyszłym roku w ramach programu Praca-Integracja - poinformowała we wtorek spółka.

/ fot. Daniel Dmitriew / FORUM
Osoby niepełnosprawne pracują zarówno jako listonosze, w placówkach pocztowych przy obsłudze klientów, jak też w sortowniach pocztowych - wskazano. "Dzięki współpracy z Fundacją Aktywizacja, partnerem wybranym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do realizacji projektu +Praca – Integracja+ od początku 2018 roku zatrudniono już blisko 400 osób" - mówi cytowana we wtorkowym komunikacie Agnieszka Grzegorczyk z Poczty Polskiej. Firma chce nadal pozyskiwać pracowników w tej formule – dodaje.

Jak podano, w ramach współpracy z PFRON spółka "złożyła zapotrzebowanie dotyczące dalszego wzrostu zatrudnienia osób niepełnosprawnych". Chce zatrudnić kolejnych 360 pracowników ds. obsługi klienta, pracowników sortowni, kierowców samochodów do 3,5 tony oraz listonoszy.

"W grudniu 2014 roku wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Poczcie Polskiej wynosił 1 proc., obecnie jest to 2,2 proc" - napisano. Wyjaśniono, że od lipca 2018 r. firma realizuje „Politykę zatrudniania osób z orzeczoną niepełnosprawnością”. Jednym z jej założeń jest - jak dodano - by w procesie rekrutacji, "oprócz wymiaru ekonomicznego, brać pod uwagę czynniki społeczne i środowiskowe".

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników na umowy o pracę. W okresie przedświątecznym, jak poinformowano, spółka zwiększa zatrudnienie o dodatkowe 2 tys. pracowników na umowę o pracę oraz umowę zlecenie.

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki