REKLAMA

Poczta Polska z rekordem: pół miliona paczek jednego dnia

2015-12-21 09:55
publikacja
2015-12-21 09:55
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Kumulacja paczkowa w Poczcie sięgnęła rekordowego poziomu w poniedziałek, 14 grudnia. Tego dnia klienci nadali pół miliona paczek Pocztą Polską. To rekordowy wynik w historii Poczty. Średnio dziennie Poczta przewozi i dostarcza teraz kilkaset tysięcy paczek i przesyłek. Trwa pik paczkowy w Polsce.

Ostatnie tygodnie roku to bardzo dynamiczny okres w branży przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych. Liczba przesyłek (kurierskich i pocztowych) w tym czasie wzrasta nawet o 60 proc. Przesyłane są głównie prezenty świąteczne zakupione przez Internet, towary do centrów handlowych, dokumenty między firmami, życzenia i listy. Notowane obecnie rekordowe wyniki obrotu paczkowego to zasługa popularności handlu ecommerce w Polsce, który rok do roku bardzo dynamicznie rośnie.

Poczta Polska, lider rynku obsługi segmentu przesyłek e-commerce w Polsce, dzięki korzystnej ofercie produktowej jest najchętniej wybieranym operatorem dostarczającym prezenty w tym roku. Blisko 70 % respondentów w badaniu ARC Rynek i Opinia odpowiedziało, że jeśli będzie miało możliwość wyboru firmy paczkowej lub kurierskiej, zdecyduje się na Pocztę Polską

W porównaniu do zeszłorocznego badania, o ponad 20 punktów procentowych (z 26 proc. do 47 proc.) wzrósł odsetek respondentów, którzy jako kryterium wyboru Poczty na dostarczyciela prezentów, wskazali zaufanie do tej firmy. Z kolei z 25 proc. do 39 proc. wzrosła w tej samej grupie liczba pozytywnych doświadczeń związanych z obsługą ze strony Poczty Polskiej.

W ubiegłym roku, w okresie od końca listopada do świąt klienci Poczty nadali ogółem 10,3 mln szt. przesyłek kuriersko-paczkowych, z czego w samym grudniu 5,9 mln szt.

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~Pocztowiec
Szanowni Państwo,
proszę nie sugerować się śledzeniem,
Paczki są i będą dostarczane terminowo, na Wydziałach Ekspedycyjno Rozdzielczych chłopaki starają się jak tylko mogą. Wolumen jest w tym roku wyjątkowo duży ale wiemy jak spoczywa na nas odpowiedzialność - w końcu jesteśmy Pocztą Polską, daliśmy radę
Szanowni Państwo,
proszę nie sugerować się śledzeniem,
Paczki są i będą dostarczane terminowo, na Wydziałach Ekspedycyjno Rozdzielczych chłopaki starają się jak tylko mogą. Wolumen jest w tym roku wyjątkowo duży ale wiemy jak spoczywa na nas odpowiedzialność - w końcu jesteśmy Pocztą Polską, daliśmy radę we wrześniu 1939 w gdańsku, daliśmy radę podczas Powstania Warszawskiego, damy też radę w grudniu 2015 :)). Jeśli chodzi o śledzenie to proszę się nie sugerować bowiem mamy awarię systemu (ponoć atak hakerski) ale wiem że informatycy od kilku dni nie wychodzą od komputerów i system będzie naprawiony...

Pozdrawiam i życzę spokojnych wesołych świąt
~waśka
poczta Polska w śledzeniu przesyłek nie ma HOLANDII
~lumi
gdybyście widzeli jak wasze paczki latają z jednej kupki na drugą. kupiłeś elektronikę? :) gdybyś widział ile ona przeleciała podczas transportu, gdybyś widział jak upada z wysokości 2 metrów i rzucona podczas przeładunku :) niezastąpione wrażenia. to lepsze niż horror - i wyobraź sobie że to normalne w tej branży :D
~varka
A u mnie paczka nadana również w czwartek. W śledzeniu jest, że wyszła z urzędu nadana i tyle... Paczkę otrzymałam dzisiaj rano. Poczta działa super, mimo, że to bardzo gorący okres.
~autor
W czwartek nadano do mnie list polecony priorytetowy. U mnie powinien być w piątek. Na monitoringu dzisiaj: list nie został jeszcze odebrany z poczty nadawcy. Bez komentarza.
~ekspert
są problemy z systemem śledzenia ze wzgledu na ogromną skalę
~xpie
Kto teraz korzysta z Poczty Polskiej? Lepiej korzystać z usług firm kurierskich (punkty obsługi mają niemal w każdum mieście), przesyłka dotrze sprawnie w 24h.
~Riki
Ja korzystam bo jest nie tylko z nazwy POLSKA Poczta ... czy to złe rozumowanie wzbogacać krajowe firmy ? według mnie nie.
~zadowolony
Poczta to pewniak, przynajmniej jak już trzeba to można w normalnym urzedzie zgłosić reklamacje
~kupujący
Firmy kurierskie to dno - drogo a jak nie odbierzesz to dymaj na drugi koniec miasta... kurier z pocztexu przynajmniej jak nie da rady się z tobą skontaktować to awizuje na najbliższej placówce

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki