Poczta Polska wyemitowała znaczek z okazji 100-lecia PKO BP

Poczta Polska wyemitowała znaczek upamiętniający 100. rocznicę powstania PKO BP. Widnieje na nim zarys warszawskiej Rotundy. Znaczek został wyemitowany w nakładzie 100 tys. sztuk i trafił już do obiegu.

(Poczta Polska)

Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło w trakcie poniedziałkowej uroczystej prezentacji znaczka wskazał na stuletnią współpracę banku i Poczty Polskiej. Jak mówił, to w placówkach pocztowych, w okresie międzywojennym, Polacy mogli wpłacać i odbierać wkłady z książeczek oszczędnościowych PKO.

"Chciałbym zadeklarować, że będziemy się teraz odwzajemniali Poczcie Polskiej za to, że mogliśmy rozpocząć naszą działalność przy pomocy Poczty Polskiej. I chcemy teraz w drugą stronę rozpocząć etap 100 lat współpracy z Pocztą Polską, co chciałem dzisiaj ogłosić" - powiedział Jagiełło.

Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski wskazał, że obie instytucje łączy bardzo wiele i są to instytucje, dzięki którym "nasze państwo jest silniejsze".

"Im te instytucje lepiej się rozwijają i lepiej będą ze sobą współpracować, tym lepiej będzie dla obywateli, a nasze państwo będzie silniejsze - powiedział Sypniwski.

Szkic warszawskiej Rotundy na znaczku wykonał Karol Tyczyński, autor projektu graficznego tej emisji. Na znaczku widnieje także logo banku.

Autor: Oksiuta

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 kolumb1234

Byłem na poczcie nie chciałem kupić gazety książki kalendarza skarpetek chusteczek ale kopertę A4 nie mieli

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil