Poczta Polska traciła na kontraktach podpisywanych przez Jacka T.?

Dzisiejsza Trybuna wraca do sprawy aresztowania byłego dyrektora Poczty Polskiej Jacka T. Na wniosek prokuratora, Jacek T. został aresztowany na trzy miesiące, a brygada antyterrorystyczna zatrzymała jego współpracowników.

Jest on oskarżony o przyjęcie 20 tysięcy złotych łapówki. Podejrzany jest również o doprowadzenie firmy do dużych strat. Prokuratura odmawia podania szczegółów, jednak - jak pisze Trybuna - sprawa łapówki wiąże się ze sprzedażą w urzędach pocztowych płyt zespołu Arka Noego, które Poczta Polska kupiła po zawyżonej cenie. Finalizacja kontaktu - pisze Trybuna - odbywała się pod kontrolą Stefana P., jednego z najbliższych doradców dyrektora. Początkowo płyty chciano kupić za 4 miliony złotych, a, według Trybuny, sprzedawcą miała być firma MGM Productions, reprezentowana przez Martę G., która była żoną Bogusława Bagsika.

Ostatecznie kompakty kupiono za 3 miliony złotych od fundacji Wyzwania. W sprawę - jak dowiaduje się Trybuna - prawdopodobnie zamieszane są osobistości ze świata mediów i kultury. Przetargi u prokuratora - artykuł w dzisiejszej Trybunie.

(iar/zasadzinska)
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil