Poczta Polska tnie zatrudnienie. Odejdzie kilkaset osób

Poczta Polska zredukuje w tym roku liczbę pracowników o 700 osób. Etaty znikną zwłaszcza w administracji. Wypowiedzeń jednak nie będzie – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

– Zmniejszenie zatrudnienia będzie wynikiem naturalnej fluktuacji kadr, przede wszystkim przechodzenia pracowników na emerytury – tłumaczy w rozmowie z "DGP" Justyna Siwek, rzecznik prasowa Poczty Polskiej.

Poczta Polska zlikwiduje w ten sposób ok. 700 etatów. Redukcją zostaną objęte głównie stanowiska administracyjne. Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, redukcja ma pomóc w zwiększeniu efektywności firmy, w której koszty związane z wynagrodzeniami stanowią dwie trzecie budżetu.

Ponadto Poczta Polska chce przekształcić się w operatora logistycznego i zacząć prężniej działać na rozwijającym się rynku e-commerce. Wszystko przez kurczący się rynek listów, który obecnie generuje przeszło połowę przychodów firmy.

Projekt budżetu Poczty Polskiej na 2020 r. nie przewiduje podwyżek. Tych nie udało się wywalczyć związkowcom także w ubiegłym roku. Pocztowcy pod koniec roku otrzymali jednorazowy dodatek w wysokości 800 zł brutto, który został podzielony na dwie części.

Jak nieoficjalnie podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, w ciągu 10 miesięcy ubiegłego roku Poczta Polska zanotowała stratę. Spółka niespełna 10 lat temu, w 2011 r. zatrudniała jeszcze 94 tys. osób. Obecnie oscyluje wokół 80 tys. osób.

MKZ

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 14 jordanbelford

Przy tej technologii , ZUS, Urzędy pracy , redukcja o 80% , te twory generują tylko koszt , w bidzie PUP , wieje pustkami !!!!!!!

! Odpowiedz
26 51 marxs

PISowska Poczta tnie zatrudnienie? jestem w szoku przeciez mamy "rynek Pracownika" a tu wokół mnie same zwolnienia ludzi z roboty chociaż widzieć rozdziawioną ,wyszczerbioną gębę PISowca albo PISówy wylatującej z roboty bezcenne

! Odpowiedz
7 59 pazdzioch_indastries

czekamy na zwolniena w zusie krusie i innych.Tam to dopiero jest otchłań marnotrawstwa.Tylko że jest to też świetny elektorat, wystarczy posypać ziarenek i już lecą do urn.

! Odpowiedz
3 32 karbinadel

Nie bój żaby, jeśli będą to zwalniać, to nie zasłużonych towarzyszy, lecz tych nieprawomyślnych, co np. opowiadają dowcipy o Kaczyńskim

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.