Poczta Polska: przed świętami co trzecia paczka trafi do punktów odbioru

Przed świętami Bożego Narodzenia już co trzecia paczka Poczty Polskiej będzie dostarczana do punktów odbioru i automatów paczkowych - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek.

(Poczta Polska)

"W okresie przedświątecznym, czyli na początku grudnia, jedna trzecia przesyłek obsługiwanych przez nas będzie odbierana w punktach odbioru" - powiedziała PAP Siwek.

Poczta Polska we wtorkowym komunikacie poinformowała, że rozwija usługę Odbiór w Punkcie, a paczkę nadaną w tym systemie można odebrać w 12 tys. miejsc.

Sieć Odbiór w Punkcie tworzą placówki Poczty Polskiej, sklepy Żabka, stacje PKN Orlen oraz kioski i saloniki prasowe RUCH. Ostatnio dołączono do niej automaty paczkowe w placówkach pocztowych i Biedronkach.

Spółka poinformowała, że udostępnia klientom indywidualnym w każdej placówce możliwość nadania pocztowej przesyłki do odbioru w wybranym punkcie na terenie całej Polski.

Opublikowany niedawno raport Poczty Polskiej "Rozwój rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) w Polsce 2014–2023" zakłada, że w 2023 roku operatorzy KEP obsłużą prawie 850 mln paczek, czyli dwa razy więcej niż w 2017 roku. Oznacza to wzrost o 78 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Prognozowany średni wskaźnik rocznego wzrostu w latach 2019–2023 wyniesie 11 proc. Wartość rynku KEP w Polsce w 2023 roku sięgnie blisko 12 mld zł.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 karbinadel

Śmiejecie się z Żabki jako placówki pocztowej w kontekście obchodzenia durnego zakazu handlu w niedzielę. Ale mój dobry znajomy ma firmę wysyłkową, i mówi, że 80% przesyłek z opcją "odbiór w punkcie" idzie właśnie do sklepów Żabka. Jest ich po prostu kilka razy więcej niż placówek pocztowych, i są dłużej otwarte

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne