Poczta Polska przed gwiazdką planuje zatrudnić dwa tys. pracowników

Poczta Polska planuje w okresie przedświątecznym zatrudnić dwa tys. nowych pracowników - podała we wtorek w komunikacie spółka.

(fot. Marek Wiśniewski / FORUM)

Jak czytamy w komunikacie, w okresie przedświątecznym operator planuje zatrudnienie pracowników sortowni, listonoszy oraz kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów do i powyżej 3,5 t.

Podano, że zainteresowani mogą pracować zarówno na podstawie umowy o pracę, jak i umowy zlecenia. Szczególnie poszukiwani są pracownicy w Bydgoszczy, Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

Jak zaznaczyła dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej Agnieszka Grzegorczyk, dzięki temu że sieć placówek oraz sortownie znajdują się w całej Polsce, każdy chętny może znaleźć zatrudnienie niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

W komunikacie przypomniano, że w ramach zeszłorocznej kampanii świątecznej realizowanej pod hasłem „Sprezentuj sobie pracę”, Poczta Polska zatrudniła blisko 3,7 tys. osób, następnie podczas tegorocznej kampanii wiosennej 2,3 tys. osób, a podczas kampanii wakacyjnej zakończonej pod koniec września br. ponad 4,3 tys. osób.

Poczta Polska jest największym operatorem na rodzimym rynku, zatrudnia ponad 80 tys. pracowników, z czego ponad 2,2 proc. zatrudnionych to osoby z niepełnosprawnościami. Ma ponad 7,5 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.(PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ je/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 jes

Nowy kontyngent z Ukrainy jedzie czy tylko żartują?

! Odpowiedz
1 16 leszczykowy

Znowu szukają ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności? Czy jeleni za minimalną, którzy będą harować w nadgodzinach bez przerwy na toalete?

! Odpowiedz
0 4 daniel_1

Tak z ciekawości odpowiadam.

! Odpowiedz
0 9 pomorzaninm

czy PocztaPolska moze zatrudniac obcokrajowcow ? tak z ciekawosci spytam,...

! Odpowiedz
0 8 karbinadel

Nie wiem, czy może, ale zatrudnia

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.