REKLAMA

Poczta Polska dostarczy 15 mln listów w ramach Narodowego Spisu Powszechnego

2021-04-01 17:13
publikacja
2021-04-01 17:13
Poczta Polska dostarczy 15 mln listów w ramach Narodowego Spisu Powszechnego
Poczta Polska dostarczy 15 mln listów w ramach Narodowego Spisu Powszechnego
/ Poczta Polska

Poczta Polska dostarczy druki bezadresowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 - poinformowała w czwartek spółka. Poczta doręczy w całej Polsce ponad 15 mln listów prezesa GUS.

Jak podała spółka, w wyniku wygranego przetargu ogłoszonego przez Główny Urząd Statystyczny, narodowy operator pocztowy dostarczy druki bezadresowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

W ramach współpracy Poczta Polska zrealizuje zarówno odbiór przesyłek z Zakładu Wydawnictw Statystycznych GUS w Radomiu i przygotowanie korespondencji przez Dział Wydruku i Konfekcjonowania w Warszawie, jak również ich dystrybucję na terenie całej Polski. Do 18 maja br. operator pocztowy dostarczy do wszystkich punktów adresowych w kraju łącznie ponad 15 mln listów prezesa GUS z informacjami o zasadach przebiegu i realizacji spisu powszechnego - dodała spółka.

Poczta Polska wskazała, że w związku z epidemią i zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązkową formą tegorocznego spisu będzie forma internetowa. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub wywiad przeprowadzany przez rachmistrza spisowego.

Według prezesa Poczty Polskiej Tomasza Zdzikota spółka ponownie wykorzysta swój "potencjał logistyczny oraz sprawność w doręczaniu przesyłek dla realizacji kluczowych zadań", tym razem związanych z dystrybucją korespondencji masowej w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności. "Poczta to wiarygodny i niezawodny partner w komunikacji Państwa z Obywatelami" - stwierdził Zdzikot.

Poczta przypomniała, że w 2020 r. przystąpiła do niemal 1,9 tys. przetargów na usługi pocztowe, wygrywając 96,5 proc. z nich. Oferta spółki została uznana za najkorzystniejszą m.in. w przetargach: ZUS na lata 2021–2023, KRUS na lata 2021–2022, czy PGNiG na lata 2021–2022.

1 kwietnia br. ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. To największe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze według ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie i na określonym terytorium. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach. Na ich podstawie podejmowane są najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata. Udział w spisie jest obowiązkowy. (PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane: Narodowy Spis Powszechny 2021

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pluto85md
PP to spółka która istnieje dzięki nieefektywności... Wysyłać listy do osób które już wzięły udział w spisie narodowym? Już ponad 1 mln gospodarstw się spisała do końca kwietnia spisze się pewnie z 3 mln gospodarstw, a mimo to PP dostarczy im w połowie mają informacje o spisie.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki