REKLAMA

Poczta Polska będzie mogła zatrzymać nieodebrane pieniądze

2021-10-27 13:35
publikacja
2021-10-27 13:35
Poczta Polska będzie mogła zatrzymać nieodebrane pieniądze
Poczta Polska będzie mogła zatrzymać nieodebrane pieniądze
/ Poczta Polska

Pieniądze z nieodebranego przekazu pocztowego po dwóch latach przejmie Poczta Polska – donosi serwis prawo.pl. Taki zapis ma się znaleźć w projekcie nowelizacji ustawy o prawie pocztowym.

Nowe przepisy, o ile wejdą w życie, z jednej strony wydłużą czas oczekiwania na adresata lub nadawcę przekazu pocztowego. Z drugiej, co chyba istotniejsze, zmienią miejsce, do którego trafią, jeśli nikt się po pieniądze nie zgłosi.

W myśl obecnych przepisów, po roku od stwierdzenia niemożności ustalenia odbiorcy i nadawcy, a w konsekwencji niemożności dostarczenia bądź zwrotu przekazu pocztowego, wszystkie kwoty powyżej 100 zł trafiały do właściwych starostw. Zgodnie z proponowaną zmianą pieniądze miałyby zasilać konto Poczty Polskiej.

Jeśli nowelizacja ustawy dojdzie do skutku wydłużeniu ulegnie czas na odbiór pieniędzy. Zamiast roku od publikacji ogłoszenia na stronach internetowych Poczty Polskiej, będą na to dwa lata.

Nowelizacja ma wprowadzić także zmianę terminu, w którym przedawniać się będą roszczenia wobec Poczty Polskiej. Zamiast pięciu lat będzie to jedynie rok.

MKZ

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
qonradx
Tylko zatrzymać? A co z karami za opóźnienie? Proponuje 200 zł kary za każdy miesiąc opóźnienia, w końcu administrowanie też kosztuje, czyli z odsetkami i kosztami komorniczymi jakieś 5 tys zł za 2 lata będzie! W końcu prawo is prawo, a w przyszłości będzie można dla pań w okienku zgodnie z prawem nawet i całe Tylko zatrzymać? A co z karami za opóźnienie? Proponuje 200 zł kary za każdy miesiąc opóźnienia, w końcu administrowanie też kosztuje, czyli z odsetkami i kosztami komorniczymi jakieś 5 tys zł za 2 lata będzie! W końcu prawo is prawo, a w przyszłości będzie można dla pań w okienku zgodnie z prawem nawet i całe majątki przejmować! HEEJ! By żyło się lepiej pocztowcom ! HEEJ!
carlito1
Kiedy zabieranie kasy z nieaktywnego konta ???
jkl777
Z nieaktywnego? Czlowieku, dojarze kasują pelne skarbonki na 10% rocznie... po co im drobne?
men24a
Jak Orange czy też inny telekom przytulał reszki z nieaktywnych kart prepaid to oberwali mocnymi karami. Widać złodziejowi wolno.
antek10
Awizo wrzuci do kosza i za 2 lata gang olsena przytuli darmową kaskę
jkl777
Tylko glupiec skorzysta/korzysta z tej pseudo firmy.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki