REKLAMA

Plus musi zapłacić 6 mln zł kary. Sąd potrzymał decyzję UOKiK

2022-01-26 10:00
publikacja
2022-01-26 10:00
Plus musi zapłacić 6 mln zł kary. Sąd potrzymał decyzję UOKiK
Plus musi zapłacić 6 mln zł kary. Sąd potrzymał decyzję UOKiK
fot. OleksSH / / Shutterstock

Operator sieci Plus będzie musiał zapłacić blisko 6 mln zł kary nałożonej na spółkę przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta – zadecydował Sąd Apelacyjny. To nie pierwsze odwołanie, które Polkomtel przegrywa.

Spółka należąca do grupy Cyfrowy Polsat została ukarana przez UOKiK 30 grudnia 2014 r. Dokładna wysokość grzywny wynosi 5 958 536 zł, a została nałożona na operatora sieci Plus w skutek niedotrzymania obowiązku przekazania klientom odpowiednich dokumentów.

Po przeprowadzonej kontroli urzędnicy stwierdzili, że Polkomtel nie przekazał klientom m.in.: regulaminu promocji oraz dokumentu z treścią proponowanych zmian w warunkach umowy. Tych pism zabrakło przy okazji promocji „Rachunek szczegółowy standardowy w pakiecie usług” prowadzonej przez Plusa od lipca 2009 do listopada 2012 r.

Zła passa Plusa trwa

W ostatnim czasie sądy odrzuciły odwołanie operatora sieci Plus i podtrzymały obowiązek zapłaty kar na łączną kwotę blisko 68 mln zł. W pierwszej sprawie stanowisko zajął Sąd Apelacyjny, który utrzymał nałożoną karę na ponad 18 mln zł, a która została zarządzona przez UOKiK w 2016 r. za reklamę wprowadzającą klientów w błąd odnośnie rzeczywistych warunków ofert smartDOM i Power LTE.

Druga kara na wyższą kwotę została podtrzymana przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W tym przypadku w 2019 r. UOKiK nałożył na Polkomtel karę w wysokości ok. 50 mln zł za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Zdaniem urzędu oferty: Bezpieczny internet, Nielimitowany internet oraz Pakiet non stop zostały ukształtowane w ten sposób, że klienci nie byli świadomi dodatkowych opłat mogących wynikać ze słuchania radia online lub oglądania filmów w internecie.

AB

Źródło:
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
demeryt_69
Ataki na Krok-Podgórski-Solorz-Żak vel. TW "Zegarek" to czysty antysemityzm!

Powiązane: UOKiK karze nieuczciwe firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki