REKLAMA

Płock zawiesił płatną strefę parkowania

2020-03-16 16:54
publikacja
2020-03-16 16:54
Płock zawiesił płatną strefę parkowania
Płock zawiesił płatną strefę parkowania
fot. welcomia / / Shutterstock

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem Urząd Miasta Płocka (Mazowieckie) wstrzymuje od wtorku przyjmowanie interesantów. Wszelkie dokumenty i wnioski należy tam składać np. elektronicznie lub pocztą. Zawieszona zostanie jednocześnie Strefa Płatnego Parkowania.

"W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników Urzędu, od wtorku 17 marca do odwołania w Urzędzie Miasta Płocka wykonywanie zadań będzie odbywać się z pominięciem bezpośredniego kontaktu z interesantami" - poinformowano w poniedziałkowym komunikacie.

Urząd Miasta Płocka wyjaśnił, iż wszelkie dokumenty i wnioski należy tam składać elektronicznie, za pośrednictwem poczty lub poprzez umieszczenie ich w pojemniku ustawionym przy wejściu do budynku, gdzie znajduje się Biuro Obsługi Klienta. Jak zaznaczono, ograniczenie dotyczące kontaktu z interesantami, "nie ma zastosowania do bieżącej rejestracji zgonów i urodzeń oraz zaplanowanych ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego".

Według płockiego Urzędu Miasta, tamtejsza Strefa Płatnego Parkowania (SPP) nie będzie funkcjonowała od wtorku 17 marca do odwołania - parkomaty zostaną zafoliowane; znajdzie się na nich również informacja o czasowym zawieszeniu SPP. "Pracownicy Strefy zostaną w swoich domach, gotowi w każdej chwili do podjęcia pracy" - zapowiedział płocki samorząd. Jak podkreślono, otwarte pozostanie biuro SPP z tym, że "klienci będą jednak wpuszczani do pomieszczenia biura pojedynczo".

Jak poinformowała w poniedziałek po południu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku, w związku z zagrożeniem koronawirusem pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się tam 46 osób, a 10 osób objętych jest kwarantanną domową; z uwagi na podejrzenie zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 6 osób. (PAP)

mb/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki