Płatności bezgotówkowe mogą poprawić płynność finansową, ale sektor MŚP ciągle z nich nie korzysta

Tylko w 20% małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Polsce korzysta się ze służbowych kart płatniczych wynika z badania Obrót bezgotówkowy w polskich MŚP. W pozostałych firmach z tego sektora w dalszym ciągu w użytku pozostaje gotówka. Co mogliby zyskać przedsiębiorcy, gdyby przekonali się wreszcie do płatności bezgotówkowych?

Płatności bezgotówkowe mogą poprawić płynność finansową, ale sektor MŚP ciągle z nich nie korzysta
Płatności bezgotówkowe mogą poprawić płynność finansową, ale sektor MŚP ciągle z nich nie korzysta (YAY Foto)

Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Katarzyna Fatyga, prezes firmy Diners Club Polska: - Wprowadzenie płatności bezgotówkowych wiąże się z wieloma zaletami. Jedną z nich jest na pewno poprawa płynności finansowej firmy, jeżeli używa ona kart charge lub kart kredytowych. Druga to zwiększone bezpieczeństwo transakcji. Trzecią jest możliwość stałego monitorowania wydatków, jeśli firma skorzysta z dostawcy, który zapewnia internetowy dostęp do informacji o transakcjach.

Co jest najważniejsze dla polskich przedsiębiorców z sektora MŚP przy wyborze firmowych kart kredytowych? Okazuje się, że liczą się przede wszystkim długość okresu bezodsetkowego (86%) i oprocentowanie kredytu (75%). Mniejszą wagę przedsiębiorcy przykładają do możliwości internetowego dostępu do kont wszystkich kart wydanych dla firmy (56%) i możliwości korzystania z programu lojalnościowego (14%).

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~last_starfighter

Obrót bezgotówkowy jest "bezpieczny" aż do kolejnej cypryzacji.

! Odpowiedz
0 0 ~edmund

A obok jest następny artykulik Bankiera, pt: "Hakerzy mogą odgadnąć dane karty Visa w ciągu sześciu sekund"... to zdecydujcie się, czy aby na pewno jest bezpieczna forma płatności.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl