Platforma liderem, w najnowszym sondażu wyprzediła PiS

Poparcie dla Platformy Obywatelskiej wzrosło o 4 pkt. proc. do 31 proc., a poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości pozostało na poziomie 29 proc. - wynika z sondażu zrealizowanego przez Kantar Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN24. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Kukiz'15, SLD i Nowoczesna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna (fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Poparcie dla Kukiz'15 wynosi 10 proc. (bez zmian), dla SLD 6 proc. (-2 pkt. proc.), a dla Nowoczesnej 5 proc. (-3 pkt. proc.).

Poza parlamentem znalazłyby się kolejno: Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 proc. poparcia (spadek o 1 pkt proc.), Partia Wolność - 3 proc. (spadek o 1 pkt proc.), Partia Razem – 3 proc. (wzrost o 1 pkt proc.), a Ruch Narodowy - 1 proc. (wzrost o 1 pkt proc.).

7 proc. ankietowanych nie miało zdania, a 2 proc. odmówiło odpowiedzi.

Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 24-25 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1001 osób.

Premier: Dla mnie najważniejszym sondażem są dane GUS-u

Premier pytana o sondaż Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24, w którym poparcie dla PO deklaruje więcej osób niż dla PiS podkreśliła, że pamięta, iż podczas kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, której była szefową, ukazywały się sondaże, w których miał on kilka lub kilkanaście procent poparcia, a Bronisław Komorowski miał ponad 60 proc.

Dla mnie najważniejszym sondażem są dane GUS-u, co nie znaczy, że sondaż nie jest istotny - mówiła w czwartek w TVP Info premier Beata Szydło. Zapowiedziała jednocześnie "pewną korektę, jeżeli chodzi o funkcjonowanie polityki medialnej" rządu. To musi być naprawdę ściśle pilnowane - dodała.

"To też jest ciekawe, że w ciągu tego tygodnia ukazało się chyba kilka sondaży, w tym - jednej firmy były chyba dwa lub trzy i każdy z nich miał inne wartości pokazane" - zaznaczyła premier.

"Dla mnie sondażem tym najważniejszym są dane statystyczne GUS-u (...), poczucie bezpieczeństwa Polaków. Co nie znaczy oczywiście, że sondaż nie jest istotny, bo to jest pewna miara, natomiast w zależności jak on jest przeprowadzany można go interpretować" - podkreślił szefowa rządu

Jak zauważyła, obecnie nie toczy się kampania wyborcza. "My w tej chwili nie jesteśmy w kampanii wyborczej, tylko jesteśmy w czasie, w okresie, kiedy normalnie funkcjonuje rząd, funkcjonuje wybrany na 4 lata parlament, jest realizacja pewnego programu" - zaznaczyła.

"Natomiast mam wrażenie, że niektóre partie, szczególnie partie opozycyjne zajmują się tylko i wyłącznie sondażami, tylko i wyłącznie swoją przyszłością polityczną, co nie jest najlepsze dla rządzących" - dodała premier.

Szydło zaznaczyła, że jako premier wolałaby opozycję, które stawiałaby bardzo wysokie wymogi rządowi. "To zawsze wtedy powoduje, że rządzący muszą się pilnować i myślę, że część problemów, chociażby z tym gadulstwem niektórych naszych ministrów wynika z tego, że oni mają takie poczucie, że nie ma opozycji, która byłaby tym recenzentem ich działań" - powiedziała.

"Wszyscy ministrowie, łącznie ze mną, musimy pilnować jednego, spójnego przekazu - o tym również powiedzieliśmy (w trakcie środowego spotkania premier z ministrami i wiceministrami - PAP). Zrobimy w tej chwili pewną korektę, jeżeli chodzi o funkcjonowanie polityki medialnej, to musi być naprawdę ściśle pilnowane" - podkreśliła premier.

pud/ asa/ mro/ par/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 wybrany83

'Wynika z sondażu zrealizowanego przez Kantar Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN24'. Ciekawe co by się stało, gdyby podali wynik odbiegający od oczekiwań zamawiającego?

! Odpowiedz
24 7 ~Eskimos

SONDA:
Może sprawdzimy wiarygodność artykułu
CZY GLOSOWALBYS W NAJBLIZSZYCH WYBORACH NA PO?
Zielony- TAK
Czerwony- NIE

Plujtracha też zapraszam do wzięcia udziału.

! Odpowiedz
0 7 ~kapucha

jego nie, bo usuwa ciasteczka,

! Odpowiedz
0 1 ~KWAKI

plutarch to srulek i głosuje na posłów w knesecie

! Odpowiedz
3 16 ~Ass

Sondaż TVN zrobiony na wiecu PełO to i tak słaby wynik.

! Odpowiedz
9 3 ~RD

Artykuł nie jest prawdziwy. PIS samodzielnie ma około 5 % mniejsze poparcie. To jest poparcie dla 3 partii- PIS+ SP+ PR. !00 mld zadłuzenia w ciagu roku obniży poparcie. #0 mld zł na 500+ a gdzie pozostałe 70 mld?

! Odpowiedz
0 10 ~polskadogorynogami

oglądaczu TVN, dług liczy się do PKB!!! Więcej zarabiam, więcej mogę pożyczyć, to dziś 2,4%, za Przekretasów było to 8%

! Odpowiedz
6 3 ~zeflik

Wszystkie partie, które w danym momencie są przy korycie mają sprzeczne interesy od obywateli. Im więcej zabiorą obywatelom, tym oni mają więcej i mogą mnożyć stołki dla swojaków. Obecnie zabierają ok 80% zarobionych pieniędzy. Tylko matoł matematyczny może ich wybierać.

! Odpowiedz
2 13 ~Bentley

Matrix TVN-u jest porażający. Najlepsze, że oglądacze tego "opiniotwòrczego" chłamu w to wierzą. TV dla zakompleksionych, ktòrzy g... widzieli, g... wiedzą i g... mają.

! Odpowiedz
13 3 ~zeflik

A jaki jest matrix tvpis? Identiko.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil