REKLAMA

Płacili za zakupy nie swoją kartą, muszą zapłacić grzywnę

2021-03-22 15:38
publikacja
2021-03-22 15:38
Płacili za zakupy nie swoją kartą, muszą zapłacić grzywnę
Płacili za zakupy nie swoją kartą, muszą zapłacić grzywnę
fot. Shutterstock / / Shutterstock

Karę grzywny zapłaci dwóch Mołdawian, którzy płacili za zakupy kartą bankomatową zgubioną przez mieszkankę Sokołowa Podlaskiego (Mazowieckie). Mężczyźni muszą też zwrócić pokrzywdzonej skradzione z jej konta bankowego pieniądze – poinformowała w poniedziałek policja.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek tego miasta, że w nieznanych jej okolicznościach utraciła swoją kartę płatniczą. Po sprawdzeniu stanu konta, kobieta odkryła, że ktoś wielokrotnie używał jej karty.

"W wyniku podjętych czynności operacyjnych i analizy zapisu monitoringu sklepów, gdzie sprawcy płacili kartą, mundurowi ustalili tożsamość i zatrzymali dwóch mężczyzn narodowości mołdawskiej w wieku 24 i 45 lat" – poinformowała mł. asp. Dominika Ślepowrońska z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. 24-latek usłyszał jedenaście zarzutów kradzieży z włamaniem, a jego 45-letni kolega - siedem.

Jak ustalono, 24-letni Mołdawianin na jednej z ulic w Sokołowie Podlaskim znalazł kartę bankomatową, a następnie sam lub wspólnie z kolegą płacił nią zbliżeniowo za paliwo i artykuły spożywcze w sklepach na terenie miasta.

Kartę odebrała 24-latkowi sprzedawczyni jednego ze sklepów, gdy próbował nią zapłacić za zakupy; wcześniej właścicielka karty zablokowała ją w banku. Z kolei 45-latek miał przy sobie dwa paragony potwierdzające nielegalne płatności, które zabezpieczono jako dowody przestępstwa.

Obaj mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów i dobrowolnie poddali się karze grzywny. Ponadto muszą zwrócić pokrzywdzonej skradzione z jej konta bankowego pieniądze. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
and00
To jak jest w końcu z płaceniem cudzą kartą?
Kradzież z włamaniem, czy grzywna?
Czy może Mołdawianie byli narodowości romskiej, i używanie nie swojej własności jest ich tradycją narodową, co nie jest surowo karane?

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki