Płacili "banknotami prezentowymi", zostali zatrzymani

Policja w Lesznie (Wielkopolskie) zatrzymała trzy osoby ws. płacenia w sklepie tzw. banknotami prezentowymi, podobnymi do 200-złotowych.

(fot. ASkwarczynski / Shutterstock)

Oficer prasowy policji w Lesznie asp. sztab. Monika Żymełka poinformowała w poniedziałek, że o sprawie poinformowała funkcjonariuszy przedstawicielka jednego ze sklepów spożywczych na terenie miasta. Według jej relacji w trakcie dwóch dni jedna z klientek pięciokrotnie wprowadziła w błąd ekspedientki sklepu, płacąc za zakupy banknotami o nominale 200 złotych, podobnymi do prawdziwych pieniędzy. Były to tzw. banknoty prezentowe, opatrzone napisem "souvenir".

"Policjanci ustalili, że co prawda płatności w sklepie dokonywała ta sama osoba, ale na zewnątrz w samochodzie czekał na nią młody kierowca z pasażerką. Okazało się, że sprawcami oszustw są mieszkańcy Leszna, kobiety w wieku 27 i 36 lat oraz mężczyzna w wieku 21 lat" – podała Żymełka.

Wobec wszystkich podejrzanych Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała policyjne dozory. Za oszustwo grozi im do 8 lat więzienia.

autor: Rafał Pogrzebny

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 tryby

A "wytwórca" tych "prezentów" dlaczego nie siedzi za podróbki? Bo sobie jaja zrobił umieszczając jakiś dodatkowy napis?

! Odpowiedz
2 24 carlito1

Jak to powiedział Einstein ... są dwie rzeczy nie skończone.. wszechświat i głupota, co do pierwszej ma czasem wątpliwości .....

! Odpowiedz
2 26 karbinadel

Pozostaje tylko rozstrzygnąć kwestię, które panie są głupsze: te co płaciły, czy ekspedientki

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne