Płacił cudzą kartą bankomatową. Grozi mu do 10 lat więzienia

Do 10 lat więzienia grozi 41-latkowi, który płacił za zakupy cudzą kartą bankomatową. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem - poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe łódzkiej policji.

(Mastercard)

Jak wyjaśniono, w ubiegłym tygodniu na jeden z łódzkich komisariatów policji przyszła kobieta, która zgłosiła utratę swojej karty bankomatowej. Poinformowała także, że dzień wcześniej z jej konta zniknęły pieniądze.

Funkcjonariusze ustalili miejsca, w których były robione zakupy, za które płacono skradzioną kartą. W jednym ze sklepów, na monitoringu dokładnie było widać osobę dokonującą transakcji. Mężczyzna kilka razy wracał do placówki i za każdym razem kupował alkohol.

Mając nagranie z monitoringu policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę. We wtorek idąc ul. Armii Krajowej w Łodzi, zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej. 41-latek został wylegitymowany. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał się do płatności cudzą kartą bankomatową. Oświadczył, że kartę znalazł przed wejściem do jednego z centrów handlowych.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ mark/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne