REKLAMA

Płace w budżetówce zostaną odmrożone

2018-09-10 00:31
publikacja
2018-09-10 00:31

Jeszcze w tym tygodniu, po posiedzeniu Rady Ministrów, mają zostać podane do publicznej wiadomości decyzje dotyczące płacy minimalnej, płac w sferze budżetowej oraz funduszu socjalnego - podaje poniedziałkowy "Nasz Dziennik".

/ YAY Foto

Jak informuje "ND", mają zostać zrewaloryzowane m.in. wskaźniki niezmienne od wielu lat. Rzecznik NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski w rozmowie z gazetą zaznacza, że wszystko wskazuje na to, iż decyzja faktycznie zapadnie i zostanie zaakceptowana przez związek.

"Najważniejsze jest odblokowanie kwoty bazowej dla budżetówki. Inaczej procentowe podwyżki oznaczają duże wzrosty płac dla najlepiej zarabiających, a ci najniżej uposażeni, na których najbardziej nam zależy, dostaliby grosze i obecna zła sytuacja tylko by się pogłębiła" - podkreśla w rozmowie z "ND" Lewandowski.

Jak podaje "ND", rząd zgadza się na odmrożenie kwoty bazowej i zwiększenie jej o wskaźnik inflacji. W przypadku pracowników niemnożnikowych pensje wzrosłyby o 2,3 proc., a dodatkowo nastąpiłby wzrost dotyczącego ich funduszu wynagrodzeń.

Wśród pracowników niemnożnikowych są osoby zatrudnione w urzędach wojewódzkich, ponad 20 państwowych inspektoratach, część instytucji pomocy społecznej i innych.

"Solidarność" uznaje plany rządu za nie w pełni zadowalające, ale do zaakceptowania jako kompromis. (PAP)

krap/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
niepelnosprawny_org
dzis sie dowiedziłem, ze chceb podrożał o dwie trzecie, od dzisiaj szok, jakiego od lat 90tych nie było...
ajwaj
Grecja 2.0 :)
u greckich przyjaciól, w pieknej krainie kóz i oliwkowych gajów + syrtaki, 50% to tacy i inni urzedasy
Znam jednego, co to ich "prace opisywal":
"rano ktos odbija karty, kto przyszedl wlacza PC (wg alexa.com news, porn, randki itd.), w sjeste ca poludnie ida do domu, ostatni odbija (po kolejnosci)
Grecja 2.0 :)
u greckich przyjaciól, w pieknej krainie kóz i oliwkowych gajów + syrtaki, 50% to tacy i inni urzedasy
Znam jednego, co to ich "prace opisywal":
"rano ktos odbija karty, kto przyszedl wlacza PC (wg alexa.com news, porn, randki itd.), w sjeste ca poludnie ida do domu, ostatni odbija (po kolejnosci) karty obecnosci"
glos_rozsadku
to trzymajcie się Polacy, bo nadchodzi kolejna fala inflacji...
modulometer
gus wzięty to znów wyliczą 1.8% CPI i grabież pieniedzy Wolaków przez Glapińskiego trwać bedzie w najlepsze. kiedyś jednak ta inflacja strzeli a wtedy będzie ty scenariusz quasi turecki z niechęcią RPP do jakiejkolwiek zmiany polityki pieniężnej
nostsherlock
Powinni uprościć przepisy i zmniejszyć ilość urzędników o połowę na początek. Potem to co się da przerzucić do systemu elektronicznego.Ale po co? Lepiej się cofać do średniowiecza...

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki