REKLAMA
JUŻ JUTRO

Płaca minimalna. Związki chcą większego wzrostu pensji, niż proponuje rząd

2022-07-13 11:48
publikacja
2022-07-13 11:48
Płaca minimalna. Związki chcą większego wzrostu pensji, niż proponuje rząd
Płaca minimalna. Związki chcą większego wzrostu pensji, niż proponuje rząd
fot. Hyejin Kang / / Shutterstock

Strona związkowa proponuje wzrost płacy minimalnej w 2023 roku do 3 450 zł od 1 stycznia i 3 600 zł od 1 lipca - podano w komunikacie po posiedzeniu zespołu ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Rady Dialogu Społecznego.

"Strona związkowa poinformowała, że udało im się przygotować wspólną kompromisową propozycję. Zakłada ona, że płaca minimalna wynosiłaby od 1 stycznia 2023 r. 3 450 zł, a od 1 lipca 2023 r. 3 600 zł" - podano.

W przypadku sfery budżetowej strona społeczna proponuje, żeby podnieść wynagrodzenia o 5 proc. w 2022 r. oraz o 15 proc. w 2023 roku.

Rząd proponuje od dnia 1 stycznia 2023 r. wzrost płacy minimalnej do 3 383 zł, a od dnia 1 lipca 2023 r. do 3 450 zł. 

map/ ana/

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (17)

dodaj komentarz
inflacjakiedysbedziespadac
Idzie LEVEL 2. Czyli dopisanie zera na koncu banknotu. Komuna sie rozpędza. :-)))
zajacpoziomka
niech robią co chcą jak nie będzie zysków to firmy będą zwalniać ludzi...wszyscy górnikami nie zostaniemy.
bha
To może dla wielu, wielu i suma sumarum i lepiej po co się męczyć, stresować i wegetować latami za minimalne, niepewne grosze, bez konkretnych podwyżek - świat na jednym miejscy pracy się przecież chyba nie kończy!?.
zajacpoziomka odpowiada bha
tak, do tej pory tak było ale idzie kryzys, kryzys jakiego wielu ludzi jeszcze nie posmakowało. Firmy nie bedą juz tak chetnie zatrudniać bo będą walczyć o swoich pracowników aby ich tylko utrzymać. No może szara strefa odżyję. Może panikuje ale idzie krach.
marcin321
Wiecie, że od płacy minimalnej liczy się wiele innych premii, dodatków i pensji? Rząd nic złego sobie nie zrobi.
zosia3005
Jak starsze pokolenie wie - a młodsze niebawem boleśnie się przekona - socjalizm się nie sprawdza , ale jak poprzednio sam się nie skończy - zakończy go krach ! Jak tam sobie związki życzą :-))
bha
Obecny sprytnie na świecie w wielu krajach zamkauflowany demo-Kapitalizm coraz większego od lat wyzysku i żerowania latami najtaniej jak się tylko da i uda na pracy innych osób niestety również jest do bani dla większości % pracujących.oczywiście bez udawania jarząbka nie bez celu przez wielu!!!!!!!!.
bha
A rozdawnictwem nie jest największym bezmyślnym, nieodpowiedzialnym i krótkowzrocznym do potęgi N zadłużanie krajów od 30 lat codziennie coraz mocniej na wieki już wieków??? , a potem od ponad już 1 Bilionowego zadłużenia ogólnego kraju codziennie narastającego w milionach nowych zł. spłacanie każdego roku odsetek od długu obecnie A rozdawnictwem nie jest największym bezmyślnym, nieodpowiedzialnym i krótkowzrocznym do potęgi N zadłużanie krajów od 30 lat codziennie coraz mocniej na wieki już wieków??? , a potem od ponad już 1 Bilionowego zadłużenia ogólnego kraju codziennie narastającego w milionach nowych zł. spłacanie każdego roku odsetek od długu obecnie już ponad 53 miliardy złotych!!!. Rozdawnictwo na różne cele społeczne w normalnym kraju też jest potrzebne i często niezbędne by pomóc wielu ludziom, grupom społecznym w ich trudnych sytuacjach życiowych, lub gdy niestety wyzysk i żerowanie na pracy ludzkiej sięga na rynku Epickiej skali, a wielu osobą coraz częściej i szerzej zarabiane topowe, dominujące proponowane minimalne grosikiich rynkowe na coraz mniej mimo ich sumiennej wydajnej i rzetelnej pracy na rynku wystarczają na wielkie G. Cóż...żeby to dostrzec trzeba otworzyć swoje klapki na oczach,bez udawania jarząbka, a nie widzieć tylko to co jest mi wygodne dość często nie bez celu!!! .Niestety
inwestor.pl
Socjalizm zawsze równa w dół. Za 5 lat 'chciwy informatyk z Norwergii', który pracuje w Polsce zarobi 9000 zł, a osoba, która sprząta jego biuro 8500 zł. Jest to bardzo motywujące do podnoszenia kwalifikacji czy swoich umiejętności i zachęca do inwestowania w siebie czasu i pieniędzy, ale komuchy tego nie pojmą nigdy.
bha
To że rośnie płaca minimalna to nie znaczy rośnie dobrobyt wszystkim pracującym oraz że rosną pensje i stawki wszystkim zatrudnionym każdego roku!!!!! . Niestety owa minimalne minimalna fakt potrzebna jest, ale niestety goni lub dogania ona każdym rokiem coraz więcej i więcej % osób na rynku i w całej gospodarce w ogromie już branż To że rośnie płaca minimalna to nie znaczy rośnie dobrobyt wszystkim pracującym oraz że rosną pensje i stawki wszystkim zatrudnionym każdego roku!!!!! . Niestety owa minimalne minimalna fakt potrzebna jest, ale niestety goni lub dogania ona każdym rokiem coraz więcej i więcej % osób na rynku i w całej gospodarce w ogromie już branż i zawodów, a to już niestety świadczy o jednym o coraz większej i szerszej degradacji z założenia NIBY szczytnej, motywującej i NIBY,, godnej'' dla wszystkich idei do pracy. Niestety również i właśnie przez to, że płaca minimalna lub w porywach niewiele wyższa dominuje od lat w rynkowych ofertach to rotacje gonią coraz szybciej i szybciej rotacje, nowe rotacje, rotacje i braki chętnych do dłuższej pracy za coraz niestety marniejsze topowe grosiki rynkowe na coraz mniej ludziom wystarczające, przecież już w amokowej jak w obłędzie zmienianej i rosnącej jak w kalejdoskopie ogólnej rynkowej paranoi drożyżny non stop rosnących wszelakich cen i opłat. Napewno jest ona na ryku potrzebna by zmniejszyć całkowity wyzysk i żerowanie latami najtaniej jak się tylko da i uda bez podwyżek na coraz niestety bardziej chorym bezwzględnym rynku, ale gdy dogania minimalna % coraz więcej i więcej na rynku pracujących w ogromie branż i zawodów świadczy ona tylko, że rynek, gospodarka stacza się po równi pochyłej w dół w krótkowidzącej, dominacji na nim taniej siły roboczej!!!! . Niestety nienormalny ten trend do niczego dobrego nie doprowadzi ani ludzi ani dalszego perspektywicznego i spokojnego rozwoju całej gospodarki, firm i biznesów. Bo z coraz bardziej mocniej pustego zadłużanego po uszy, minimalnego portfela, konta, debetu i Salomon więcej na rynku nie naleje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki